svadobne oznamenia online

Kvetinová svadba

by Tánička 3.marca 2014

Blíži sa váš deň D. A vy ste v jednom veľkom víre udalostí, ktoré sa majú diať v najbližších dňoch. To čo musíte vybaviť tesne pred spomínaným dňom, je tá najkrajšia ozdoba, ktorá nesmie chýbať. Výber kvetov si musíte síce premyslieť  a aj ich objednať v predstihu, no vzhľadom k ich čerstvosti sa pripravujú len pár dní dopredu. Preto nezabudnite svojmu kvetinárovi zavolať včas a uistiť sa, či je všetko v poriadku. 

Kvety sú snáď tou najkrajšou ozdobou prírody. Dodávajú svetu nádherné farby a vône. Preto, určite niečo tak výnimočné, na svadbe nesmie chýbať. Ale ako si správne vybrať tie správne kvety, je malá záhada. Najskôr si napíšte všetky kvietky, ktoré milujete na jeden papier. Pri rozhodovaní pomôže, ak si kvety vytlačíte na papier a poukladáte si ich vedľa seba. Takto môžete kvietky obmieňať a stále s nimi pracovať. Prikladajte si ich k sebe, vymieňajte medzi sebou a nakoniec vám určite napadne niečo impozantné.

O vlastnostiach kvetov sa popísalo toho už naozaj veľa. Ale človek zabúda a tak si spomenieme aspoň na tie najobľúbenejšie a najpoužívanejšie kvietky. Prvá by mala byť určite ruža.

Ruža je kvet zamilovaných. Ak niekto chce niekomu vyjadriť naozaj hlboký cit, je to určite kytica ruží. Ruží je veľa druhov a určite z polovice mien by sa nám zamotali jazyky. Ale najviac používané sú červené, biele, ružové a jemné hravé, čajové ruže. Ak by ste však privítali niečo extravagantné, skúste dúhovú, alebo modrú ružu. Nezabudnite, ružou nič nepokazíte. Veď už v staroveku bola ruža obľúbeným kvetom a na hlavách  starých Rimanov a Grékov sa často objavovali vence uvité z ruží.

V poslednom období, sú veľmi krásne svadby v štýle boho a vintage. A tu sa hodia najviac poľné kvietky. Alebo, aspoň kvety podobne vyzerajúce. Skúste si spomenúť na prechádzky po letných lúkach a na vôňu a krásu kvietkov, ktoré ste tam videli. Tie ktoré nám hneď padnú do oka poznáme pravdepodobne všetci. Patria medzi ne margarétky, divoké slnečnice a vlčie maky. A máme hneď nádherne farebné trio.

Margarétka je jednoduchý lúčny kvietok. No v zelenej tráve kričí, tu som. Jej jednoduchosť je krásna a touto voľbou nič nepokazíte.

Slnečnica je darom slnka. Miluje ho tak veľmi, že sa za ním neustále otáča. Sila slnka sa v nej naozaj skrýva a pocítite ju hneď, ako ju vezmete do ruky.       Rozjasnite si svoj krásny deň týmto neobyčajným kvietkom. Slnečníc je viac druhov a tak je len na vás, či si pre svoju svadbu vyberiete odrody okrasné, alebo pôjdete niekam na pole  a natrháte si vlastné slnečnice.

A nakoniec krásne červený vlčí mak. Už v názve pociťujeme jeho divokosť. Sú to kvietky, ktoré môžeme nájsť každé leto rozkvitať na lúkach. A ak máte radi trochu divokosti aj vo vašom živote, tak do toho. Veď taká kvetinová výzdoba z červených makov je neobyčajná a nádherná. A ak si ich zakomponujete do vašej svadobnej kytice, budete naozaj výnimočné.

Nesmieme zabudnúť  na drobné kvietky, ktoré rastú medzi trávou, a tým ju rozjasňujú. Najviac sa na takéto kvietky podobá gipsomilka. Sú to malé drobučké kvietky, ktoré sa s obľubou používajú v kvetinárstve, ako doplnok. No skúsili ste ich niekedy dať do kytice?  Je to úžasná hra malých hlavičiek sklonených pri sebe. Najkrajšie na nej je to, že má rôzne farby a aj odrody. Preto si môžete na svoj deň D vybrať to pravé pre vás.

A nedá nám nespomenúť  zvonček. Krásny kvietok, ktorý disponuje rôznymi odtieňmi modrej až fialovej farby. Jeho kvietok sa hojdá v ľahkom vánku leta a  určite ste vonku naň nie raz narazili. Ak si ho nazbierate, alebo vyberiete na svoj svadobný deň, okrem svadobných zvonov, vám bude zvoniť na vašu spoločnú cestu životom aj modrá rastlinka vo vašej kytici.

Nesmieme zabudnúť na ľalie, karafiáty, na ktoré sa v poslednom čase zabúda, frézie, ktoré my milujeme, kálie, ktoré sú nádherné a v rôznych farbách, gerbery sú ako maľované a ak milujete jar a Holandsko, určite sa vám budú páčiť tulipány rôznych  krásnych farieb. Kvetov je na svete veľa. A každá krajina má svoj obľúbený kvet. Preto sa treba ponoriť do miliónov a miliónov kvetín, aj keď len na vyhľadávači google. Ich vôňu a krásu budete cítiť aj tak. A potom sa zdvihnite už len so svojim zoznamom  a utekajte do vášho obľúbeného obchodu s kvetmi. A vyskúšajte si svoje pocity naživo. 

Na záver nesmieme zabudnúť aj na naše obľúbené svadobné oznámenia. Originálne ich môžete vyzdobiť kvetmi. Ako? No jednoducho. Ak si kvietky vysušíte a potom nimi vyzdobíte oznámenie. Veľmi pekne vyzerajú margarétky, levanduľa, rôzne trávy a malé kvietky. Fantázii sa ale žiadne medze nekladú, tak len do toho. A pošlite trocha kvetovej slávy a energie aj svojim hosťom. A ak sa vám nechce hrať so sušením a lepením? Skúste si svoje obľúbené kvety vyfotiť, alebo nakresliť a použite ich ako predlohu pre vaše svadobné oznámenia.

Dnes sa s vami rozlúčime textom  z pesničky o kvietkoch. Dúfame že vám spraví nádherný deň a na vašej tvári vyčaruje úsmev.

 

Pekný kvietok v poli žije

ako nebo belasý je.

Prídu deti popásť husi

modrý kvietok odtrhnú si.

Potom deti maličké

dajú kvietok mamičke.