svadobne oznamenia online

Blog o svadobných oznámeniach

Poznáte najznámejšie svadobné povery?

by LarisDesign 29.4.2019

S príchodom mája– mesiaca lásky si mnoho párov povie, že práve teraz je to najkrajšieobdobie na svadbu. A potom príde nejaká dobrá duša s poverou, aby sa v máji nebrali, lebo to prináša nešťastie. Čím sa spustí sprcha ďalších, občas bizarných povier. No niektorým čuduj sa svete, my Slováci stále veríme.

Poznáte najznámejšie svadobné povery?

5 dôvodov, prečo mať svadbu na jar

By LarisDesign 30.3.2019

Zima je nenávratne preč a do našich končín opäť zavítala jar. Plná slnečných lúčov, kvetov, vôní, farieb, nových začiatkov a pozitívnych myšlienok. Mnohé páry sa rozhodnú práve pre toto krásne obdobie, aby spečatili svoju lásku a vyslovili si svoje áno.

SVADBA v tomto období prináša množstvo výhod:

1/ Dokonalá farebná a bohatá kytica– nevesta s lúčnymi kvetmi v rozkvitnutej záhrade v kruhu rodiny a najbližších priateľov. No nie je to sen každej z nás?

5 dôvodov prečo mať svadbu na jar

Viete aký názov v sebe skrývajú jednotlivé výročia svadby?

by LarisDesign 1.3.2019

Dôvod na oslavu vášho spoločného života a dňa vstupu do manželstva sa vždy nájde. Každé výročie svadby, každý spoločný rok strávený bok po boku treba pekne osláviť.

Chronologicky sme usporiadali všetky výročia svadby, aké existujú. Budete prekvapení, že okrem striebornej či zlatej svadby je ich oveľa viac. A možno viete, že prvých 15 rokov má jedinečný prívlastok každý rok. Tak pekne poporiadku prehľadný a stručný zoznam.

Výročia svadby

Budem tehotná nevesta. Na čo nezabudnúť?

by LarisDesign 23.1.2019

Svadobné zvony vám ešte len odbijú a pred oltárom budete 2+1 J? Kedysi to bolo naopak. Plánovanie rodičovstva až po svadbe. Doba sa však zmenila a moderná spoločnosť sa naučila akceptovať i opačný sled udalostí. Na tehotné nevesty sa pozeráme dnes inak.

Pokiaľ tehotenstvo prebieha bez komplikácií, cítite to tak, že si svoje „áno“ chcete povedať ešte pred narodením dieťatka, nie je žiadny dôvod, prečo to jednoducho neurobiť.

Tehotná nevesta

Pre a proti svadby v zime

by LarisDesign 12.12.2018

Plánovanie svadby inšpirovanej zimou je nepochybne čarovné. Len si to predstavte, ako kráčate cez honosnú obradnú uličku v ústrety svetielok na vianočných stromčekoch a všetci s napätím čakajú, až zastanete pred oltárom. No svadba v zime nemá len svoje výhody. Ušetrite si čas a spíšte si všetko, čo plánujete stihnúť. My vám prinášame dôležitý zoznam kladov a záporov svadby v zime.

Pre a proti svadby v zime

Ručne maľované svadobné oznamká

By Laris Design 3.10.2018 

Niekoho láka prepracovaný grafický dizajn s progresívnymi prvkami v nadčasovom štýle, iní zas nedajú dopustiť na klasickú ručnú prácu a originálne cítenie dizajnéra. Práve pre druhú skupinu zákazníkov sú určené maľované svadobné oznamká.

S ručne maľovanými svadobnými oznámeniami sme sa v posledných rokoch stretávali o čosi menej. Dôvodom bol boom spojený s príchodom nových grafických a polygrafických techník, ktoré na istý čas zatienili ručnú prácu. Situácia sa však vracia do starých koľají a popri širokej ponuke moderných grafických kolekcií sa výrazne rozširujú aj ručne maľované návrhy.  

Ručne maľované svadobné oznamká

Exotická svadba na Srí Lanke

by LarisDesign 7.8.2018

Zaľúbené srdce je vraj vstupenkou do raja, ktorého brány nám môže otvoriť len láska. Jedným z takýchto rajov je aj magická Srí Lanka, ktorej zákutia vás nabijú pozitívnou energiou, až jej budete mať na rozdávanie. Nečudo, že práve táto destinácia patrí k najobľúbenejším miestam na exotickú svadobnú cestu.

Exotická svadba na Srí Lanke

Nápady pre originálne svadobné sľuby

by LarisDesign 3.7.2018

Prečo nebyť trochu originálna a nevymyslieť svadobný sľub, aký nemal nik iný. Stačí nechať písať srdce, precítiť to, čo vás spája s vašim vyvoleným, a popustiť uzdu kreativite. Možno budete prekvapená, aký nádherný zážitok dokážete vytvoriť.   

V dobrom aj v zlom, v bohatstve aj v chudobe. Aj tieto výroky zaznievajú počas sobášov ako súčasť svadobného sľubu. Napriek tomu, že vyjadrujú lásku a vzájomnú náklonnosť, mnohí by si chceli povedať svoje áno nejakým jedinečným, dosiaľ nevyužívaným spôsobom. Prečo nie, veď ani pri svadobných sľuboch sa fantázii medze nekladú.

Svadobné sľuby

Svadba na hrade

by LarisDesign 13.5.2018 

Tradičná hudba, romantická atmosféra, história dýchajúca na každom kroku. Aj takýto obraz svadby v klasickom šate môže byť pre mnohých novomanželov dokonalou predstavou o tom, ako spojiť svoje životy a vstúpiť do nich s požehnaním lásky a radosti. 

Svadba na hrade

Ponáhľať sa so svadbou alebo radšej vyčkávať?

by LarisDesign 9.5.2017

Máj – lásky čas praje mladomanželom viac ako ktorékoľvek iné obdobie. Mnohé páry túžia spečatiť svoju lásku práve v tento mesiac, no často ide o uponáhľané rozhodnutie, ktoré môže priniesť komplikácie. Je lepšie trpezlivo vyčkávať alebo skôr zariskovať, aby sa svadba stihla ešte v máji?

 

 

Ponáhľať sa so svadbou alebo radšej vyčkávať?

Tohtoročné trendy vo výrobe svadobných oznámení

by LarisDesign 30.3.2017

Štýlové farby, originálne motívy, exkluzívne materiály a hlavne aktuálne návrhy. Svadobný dizajn aj tento rok ponúka viacero zaujímavých trendov, ktoré ti opäť dajú najavo, že tvorba svadobných oznámení je skutočným umením a dokáže divy. 

Ak sa chystáš počas tohto roka uzavrieť sobáš sprevádzaný svadbou plnou kombinácií farieb, motívov a materiálov, potom pre teba máme dobré správy. Dizajnéri totiž odhalili ďalšie nové trendy, ktoré budú v najbližšej dobe vládnuť svadobným sálam. Na svoje si prídu aj milovníci netradičných svadobných oznámení, ktorí hľadajú vkus, originalitu a kreatívneho ducha.

Tohtoročné trendy vo výrobe svadobných oznámení

Greenery – farba roka 2017 na svadbe

by LarisDesign 16.2.2017

Interiérový dizajn, móda, účesy aj umelecké diela. Nielen to bude v nasledujúcich mesiacoch sprevádzané prítomnosťou novej farby roka. Jej žiarivé vibrácie oživia aktuálne svadobné trendy, ktoré budú udávať smer výzdobe, šatám aj svadobným oznámeniam.

Úvod každého nového roka patrí okrem iného aj vyhláseniu novej farby, ktorá bude celých 12 mesiacov na tróne. Jej vplyv na dizajn sa bude šíriť svetom a či chceme alebo nie, zasiahne aj slovenské svadby. Pri zoznámení sa s greenery, výrazným odtieňom zelenej s úplne žiarivým akcentom, sa však nemáme čoho báť, skôr naopak. Farba roka totiž skrášli každú slávnosť.

Greenery - farba roka 2017 na svadbe

Trendy v svadbách na rok 2017

 by LarisDesign 13.1.2017

Štart nového roka máme úspešne za sebou a teraz sa môžeme sústrediť na to najpodstatnejšie, čo nadchádzajúce mesiace prinesú. Pre mnohých bude medzi top témy patriť určite aj prehľad najnovších trendov, ktoré budú ovládať svet svadieb a svadobných oznámení.

Zasnúbené páriky, dizajnéri, výrobcovia svadobných oznámení a všetci milovníci svadobnej výzdoby sa majú na čo tešiť. Rok 2017 sa bude niesť v znamení duchaplnej tvorivosti, ktorá prinesie tohtoročným svadbám úplne nový rozmer. Na to najdôležitejšie, čo sa v ponuke tých najhorúcejších trendov objaví už v najbližších týždňoch, sa ideme pozrieť aj my.

Trendy v svadbách 2017

Keď ženy žiadajú o ruku

 by LarisDesign 15.12.2016

Trochu netypické a miestami až bláznivé, no o to viac prekvapujúce. Žena, ktorá žiada muža o ruku musí mať poriadnu guráž, aby zmenila po stáročia zaužívaný zvyk. V súčasnosti však nejde o nejaký extra výnimočný krok a čoraz viac žien sa stáva iniciátormi svadby.

Keď ženy žiadajú o ruku

Svadobné oznámenia na mieru

by LarisDesign 25.10.2016

Čaká vás veľký svadobný deň, na ktorý nikdy nezabudnete? Pri takýchto príležitostiach chcete mať po boku svojich najbližších. Sami dobre viete, ako na to. Stačí ich obdarovať elegantnými svadobnými oznámeniami, ktoré budú navrhnuté na mieru len pre vás.

Výroba svadobných oznámení neustále napreduje, čoho dôkazom sú aj návrhy na mieru. Tie majú jasnú úlohu, ktorou je pripraviť dizajn presne podľa vašich požiadaviek. Práve to vedie k originalite, ktorá je vzhľadom na obrovské množstvo súčasných gýčových návrhov potrebná pre zachovanie nápaditosti svadobných oznámení.

Svadobné oznámenie na mieru

Originálne požiadanie o ruku

by LarisDesign 23.9.2016 

Každá žena sníva, že sa raz vydá za svojho milovaného princa. Ešte viac ju však zaujíma, ako ju jej miláčik požiada o ruku. Tento okamih je pre ňu priam posvätný, takže páni by si mali uvedomiť, že v hre je viac, než len príprava svadby.

Dobrých nápadov, ktorými muž ukáže, ako si cení spoločný čas so svojou polovičkou, nie je nikdy dosť. Obzvlášť, ak sa jedná o taký dôležitý okamih, akým je požiadanie o ruku. Ženy oceňujú fantáziu, prirodzenosť a nápaditosť, takže ich partneri majú za úlohu pripraviť nejaké nečakané prekvapenie. A my im poradíme, akú formu požiadania o ruku žena určite ocení.

Originálne požiadanie o ruku

Svadba s bruškom

by LarisDesign 30.8.2016

Nosiť pod srdcom nový život je darom z nebies. V brušku vám rastie vytúžené dieťa a v srdci sa prebúdza najhlbší materinský cit. Už chýba len pripraviť nezabudnuteľný svadobný deň s príjemnou atmosférou, ktorá vám pripraví neuveriteľný životný zážitok a splní vaše sny do poslednej bodky.

Predsudky voči tehotným nevestám patria do minulosti a dnes už nie je nič výnimočné, ak sa pred oltár postaví budúca mamička s guľatým bruškom, v ktorom nažíva malý svadobčan. To dáva odvahu aj ďalším párom, ktoré čakajú na príchod potomka a radi by stihli svadbu pred pôrodom. Čo je najdôležitejšie, takáto svadba má isté špecifiká, ktoré by ste inak nezažili.

Svadba s bruškom

Svadobné šaty na leto

by LarisDesign 21.7.2016

Horúce letné dni a ich spaľujúca atmosféra dá účastníkom slávnostných udalostí zabrať. Platí to aj o svadbách, na ktorých treba vydržať v tesných spoločenských šatách, ktoré nie sú tým najkomfortnejším oblečením do tropických podmienok. Našťastie, na trhu je dostatok letných modelov, ktoré nám spríjemnia tento nezabudnuteľný deň bez ohľadu na extrémne teplo.

Prísť o skvelý zážitok zo svadobného dňa len kvôli nepodareným šatám, v ktorých sa budete dusiť a potiť viac ako športovci pri behu, by bolo dosť veľkou smolou. Avšak tomuto sa dá celkom ľahko vyhnúť a stačí k tomu použiť svadobné šaty určené na letné slávnosti. Podobne ako pri iných druhoch oblečenia, aj v tomto prípade môžete ťažiť z množstva možností, takže na svoje si príde každá nevesta, aj tá s najnáročnejším vkusom.

Svadobné šaty na leto

Svadba pri mori

by LarisDesign 4.7.2016

Príjemná letná atmosféra, svieži tropický vánok a upokojujúci zvuk morských vĺn. Už len pri predstave tohto exotického dobrodružstva si chceme zbaliť kufre a odcestovať za nádhernými zážitkami. Ale čo tak rovno spojiť dovolenku s prípravou svadby a dať tak pobytu pri mori ešte lepšiu zámienku?

Keďže svadbu chceme prežiť v čo najlepšej atmosfére, aby sme na ňu mohli po zvyšok života spomínať s úsmevom na tvári a hrejivým pocitom v srdci, snažíme sa o jej dokonalú prípravu. Práve spomínaná svadba pri mori môže byť jednou z najlepších možností, ako takúto slávnosť zorganizovať v magickom prostredí vhodným pre posvätenie manželského zväzku. Sen je to nádherný, teraz ho len treba zmeniť na skutočnosť a my vám povieme prečo.

Svadba pri mori

Svadobný brunch alebo prečo je ranná svadba lepšia

by LarisDesign 15.6.2016

Každý mladomanželský párik túži po dokonalej svadbe s príjemnou atmosférou. Nikde však nie je napísané, že tá musí prebiehať podľa zaužívaných zvykov. Úžasnú slávnosť dokážeme pripraviť aj v netradičnom štýle a začať môžeme napríklad zmenou obvyklého času slávnosti. Pri snahe zorganizovať nejakú netradičnú svadbu si dávame záležať na originálnej výzdobe aj na špeciálnych jedlách, no často zabúdame na jednoduchý spôsob ako spraviť tento veľký deň
výnimočným. Stačí si naplánovať začiatok svadby na dopoludňajšie hodiny a atmosféra celej slávnosti sa razom zmení na jedinečnú. Dôvodov je viacero, no v prvom rade ide o pozitíva, ktoré tzv. svadobný brunch prináša.

Svadobný brunch

Povery hovoria svadbám v máji nie

by LarisDesign 24.5.2016

Máj, lásky čas. Podľa tohto známeho príslovia by mal byť tento krásny mesiac tým najlepším obdobím vhodným na oslavu lásky a s tým súvisiacich svadieb. Povery našich predkov však protirečia a mladomanželov vystríhajú pred sobášom počas tohto mesiaca.

Slovenský prostý ľud bol v minulosti vždycky známy dodržiavaním rôznych tradícií a povier. Mnohé z nich sa zaoberali aj prípravou svadieb, ktoré sa v niektorých obdobiach radšej konať nemali. Jedným z takých je aj máj, s ktorým sa dodnes spájajú viaceré varovné porekadlá, čo mnohé zamilované páry stále máta a na sobáš v tomto mesiaci ani nepomyslia.Svadba v máji a iné povery

Svadby v máji

Svadba v prírode. A najlepšie miesta na jej prípravu.

by LarisDesign 11.5.2016

Zdravý čerstvý vzduch, neodolateľná vôňa kvetov a hrejivé slnečné lúče. V takejto príjemnej atmosfére sa môže organizovať aj vaša svadba, stačí si ju zariadiť vonku. Nápad je to skvelý, no otáznik visí nad miestom a termínom konania, od čoho bude závisieť celková atmosféra slávnosti.

Pokiaľ je vašim snom idylická svadba v čarovnej atmosfére príjemného prostredia, potom by ste mali popremýšľať nad svadbou vonku. Možností na uskutočnenie tejto netradičnej udalosti je viac než dosť a mnohé z nich sú zárukou veľkolepej slávnosti spĺňajúcej tie najnáročnejšie požiadavky mladomanželov. Zopár miest vhodných na prípravu svadby vonku nadchlo aj nás, takže poďme sa spoločne pozrieť na tie najkrajšie, ktoré sú skutočnou inšpiráciou.

Svadba v prírode

Kreatívny papier na oznamko. Prečo nie?

by LarisDesign 2.Máj 2016

Stereotypné návrhy svadobných oznámení bavia málokoho, takže príchod moderných prvkov dizajnu privítame s otvorenou náručou. Jedným z nich je kreatívny papier, ktorí sa využíva aj pri výrobe svadobných oznámení s cieľom dodať im nadčasový šarm a netradičný štýl.   

Kreatívny papier na svadobné oznámenie

Aktuálne trendy svadobného menu

by LarisDesign 6.4.2016

Nie sú to len dekorácie, výzdoba alebo šaty, ktorými hýbu aktuálne svadobné trendy. Tie prinášajú bohatú inšpiráciu a zaujímavé novinky aj pri príprave svadobného menu, v ktorom nesmú chýbať tie najlákavejšie chute, aby mohli hostia doprať svojim chuťovým bunkám niečo jedinečné.   

Bez chutného jedla, ktoré rozvoniava celou sálou a svadobčanom sa na neho zbiehajú slinky, bude celej slávnosti chýbať to najdôležitejšie. Práve svadobné menu zohráva kľúčovú úlohu počas veľkého životného dňa a popri všetkej tej hudbe a výzdobe dotvára atmosféru večera. 

Svadobné menu 2016

Národnostné rozdiely v svadobných oznámeniach 

by LarisDesign 8.3.2016

Každá národnosť sa vyznačuje svojskými zvykmi, ktoré najlepšie vystihujú jej kultúru. To sa takisto prenáša do prípravy svadobných slávností, ku ktorým nepochybne patria aj svadobné oznámenia. Výnimočnými motívmi a kombináciami farieb sa môže pochváliť mnoho krajín, ktoré prinášajú svetu dizajnu inšpiráciu a udávajú v ňom najnovšie top trendy. 

Iný kraj, iný mrav aj v svadobných oznámeniach

Svadba cez internet?

 by LarisDesign 18.2.2016

Prichádza k nám nový svadobný trend alebo ide len o obyčajný výstrelok bláznov? Zmení sila internetu doterajšie čaro obradov uzatváraných bozkom a prsteňmi a začnú byť v móde online svadby? Odpoveď nám prinesie (ne)záujem o svadby cez internet, o ktorých sa začína hovoriť čoraz častejšie. 

Svadba cez internet

Top farby tohtoročných svadieb

by LarisDesign 4.2.2016

Aktuálne dizajnové trendy nás majú stále čím prekvapiť a počas celého roku 2016 si užijeme noviniek viac než dosť. Tohtoročné svadobné slávnosti totiž ožijú novými motívmi, prvkami a najmä farbami, ktorých úlohou bude rozožiariť jeden z najkrajších dní v živote nevesty. 

Top farby na svadobných oznámeniach

Príchuť jabĺčkovej svadobnej výzdoby  

by LarisDesign 17.1.2016

Jabĺčka, milujeme ich kvôli skvelej chuti, lákavej vôni a príťažlivým farbám. Avšak obľúbené sú aj pre ich jedinečnú schopnosť stať sa vhodným námetom pri príprave svadobnej slávnosti. Tematika inšpirovaná jabĺčkom sa dokonca zaradila medzi top trendy novej sezóny.

Jabĺčka aj na svadobných oznámeniach

Svadba na Vianoce?

by LarisDesign 2.12.2015

Blížia sa Vianoce a s nimi prichádza najkrajšie obdobie v roku. Sviatky radosti a pokoja typické svojou láskyplnou atmosférou  nám opäť ponúknu možnosť prežívať ich jedinečné čaro. Počas týchto dní budú mať výnimočnú príchuť aj stretnutia s našimi najbližšími, takže priestor na prípravu spoločenských udalostí sprevádzaných dobrou náladou treba využiť. 

Svadba na Vianoce

Svadobné menu pre vegánov

by LarisDesign 12.11.2015

Byť vegánom a stravovať sa výlučne potravou na rastlinnej báze dnes nie je nič ojedinelé. Ľudí s týmto alternatívnym životným štýlom pribúda, na základe čoho sa musia upravovať jedálne lístky na rôznych podujatiach. Vegáni sa zúčastňujú aj svadobných hostín, čo dáva organizátorom akcie dôležité úlohu a tou je pripraviť špeciálne svadobné menu. 

Svadobné menu pre vegánov

Numerológia svadobného dátumu

by LarisDesign 5.10.2015

Numerológia zohráva v našich životoch dôležitú úlohu, aj keď často sa nám jej význam javí ako tajomný a nevieme ho pomenovať. Keďže každé z čísel má svoju špecifickú vibráciu a do určitej miery nám môže pomáhať pri napĺňaní našich zámerov, niektoré dátumy v kalendári považujeme priam za magické. Každý rok sa ich nájde hneď niekoľko a aj aktuálne sa blíži zopár výnimočných dní.

Numerológia svadobého dátumu

Najnovšie top trendy svadobných oznámení

by LarisDesign 24.9.2015

Atraktívny dizajn svadobných oznámení je dobrým spôsobom ako naladiť hostí na príjemnú atmosféru svadobnej slávnosti. Správna kombinácia farieb, motívov a pútavého textu dokáže viac ako len prekvapiť a vzbudiť záujem. Jedinečný vzhľad prináša umelecký zážitok spojený s pozitívnymi emóciami, ktoré k takejto veľkej udalosti určite patria.

Trendy svadobných oznámení

Pestrofarebné svadobné oznámenia

by LarisDesign 14.9. 2915

Farby tvoria náš svet jednoznačne krajším a vďaka ich pozitívnemu vplyvu sa môžeme tešiť z krásy a harmónie. Ich vibrácie nás obklopujú všade a vďaka bohatému spektru rozličných odtieňov môžeme cítiť silu pestrosti, ktorá nás obohacuje na každom kroku. Na základe toho si môžeme vďaka kombinácií sympatických odtieňov vybrať to pravé farebné spektrum pre našu osobnosť.

Pestrofarebné svadobné oznámenia

Originálne nápady ako blahoželať k svadbe

by LarisDesign 18.8.2015 

Svadba je jednou z najväčších životných udalostí, ktorou mladomanželia začínajú nový život. Pri tomto prelomovom kroku je pre nich najdôležitejšia podpora rodiny a blízkych priateľov, ktorí im môžu dodať energiu viacerými spôsobmi. Jedným z nich je aj úprimné blahoželanie k svadbe, ktoré síce vyzerá ako nepatrná pomoc, no v skutočnosti má obrovskú silu.

Blahoželania k svadbe

Kreatívne požiadanie o ruku

by LarisDesign 29.7.2015

Poznáte to, žena tajne sníva o svadbe a láskyplnom živote so svojim milovaným. Ten to samozrejme vycíti a po dôkladnom premýšľaní príde za ňou, aby ju vo veľkom štýle požiadal o ruku. Príde dojatie, slzy, úsmevy, objatie a nakoniec očakávané áno. Takto by mal začínať príbeh každej svadby, ktorá spojí oboch mladomanželov do jedného zväzku.

 

Kreatívne požiadanie o ruku

Svadba z lásky? Ešte stále áno.

by LarisDesign 9.7.2015

Slovo láska sa skloňuje všade. Počujeme o nej z piesní, vidíme ju vo filmoch, riešime ju s našimi najbližšími. Snažíme sa ju prežívať najlepšie ako vieme a sme pre ňu ochotní spraviť čokoľvek. Bez jej prítomnosti by nám stále chýbalo niečo cenné a len ťažko by sme dokázali žiť naplnený život, ktorý má zmysel.

Svadba z lasky 

Vintage svadobné oznámenia

by LarisDesign 29.10.2014

Vintage štýl v sebe nesie isté čaro, ktorému len ťažko odolať. Aj preto sa motívy vytvorené v tomto duchu čoraz viac dostávajú na svadobné oznámenia. Krása ukrytá v ich jednoduchosti inšpiruje mnohých a záujem o tieto originálne diela rastie. Tak prečo neskúsiť niečo netradičné?

Vintage svadobné oznámenia

Svadba v sedle

by Tatiana 1.9.2014 

             Po slovensky jednoducho povedané! Ale ako sme začali pátrať, zistili sme, že takúto svadbu môžeme nazvať aj  Equestrian štýl.  Ako inak, tento štýl je čisto americký výmysel. Je však krásny a veľmi elegantný. Tento štýl sa veľmi dobre dá použiť na nádhernú svadbu... Je vhodný na každé ročné obdobie, ale my si myslíme, že sa hodí hlavne do krásnej slnečnej a farebnej jesene. Ako všetko v Amerike, tak sa aj táto záležitosť týka životnej filozofie. Ak vyrastáte napríklad v Kentucky, je váš životný štýl priam určený. Všimli sme si, že už aj u nás nie je tak ťažké mať koníka a podľa toho si prispôsobiť život. A tak sa aj u nás začínajú konať svadby v sedle. A tento blog vám dá pár tipov, ako túto dokonalú svadbu v sedle uskutočniť.

Svadba v sedle

Ako sa obliecť na svadbu - muži

15.8.2014 by Tatiana

         Obliecť sa na svadbu nie je tak jednoduché A ak to majú ťažké dámy, muži to majú ťažké minimálne rovnako. Svadba je predsa nesmierna udalosť a na vzhľade si treba dať záležať. Rozhodnúť, čo na seba, sa môžete aj podlľ toho v akom štýle sa  svadba nesie. Ak však nemáte udaný dress code môže byť táto úloha naozaj veľmi zložitá.


Ako sa obliecť na svadbu - muži

Čo si obliecť na svadbu ako hosť

 

1.8.2014 by Tatiana

             Už sme veľa popísali o tom, ako by mala vyzerať svadba a nevesta. Ale, ako na svadbu nášho najlepšieho priatela? Teraz sa pokúsime pomôcť hosťom, ktorí sa na veľký deň chystajú hlavne zabávať a podporiť svojich priateľov.  Nie je vôbec jednoduché si vybrať to správne oblečenie. Nie ste to síce práve vy, kto si ide povedať áno, ale otázka, čo na seba vás trápi rovnako, ako nevestu. A my sa dnes zameriame na letnú svadobnú módu, aby sme vám trochu výber ulahčili.

Čo si obliecť na svadbu ako hosť

Krásne Slovensko – najkrajšie miesta na svadbu

25.7.2014 by Tatiana

            Slovensko je malá, ale nádherná krajina. Ukrýva v sebe viac romantiky, ako si myslíme. Každý chce svoju svadbu na mieste, ktoré mu zostane v pamäti. Je len na vás, ako si miesto svojej svadby predstavujete. Niekto sa chce stať princeznou a iný zas nechce odísť zo svojho statku. Pre princezné sú k dispozícii nádherné hrady, zámky a kaštiele ukryté v najrôznejších kútoch slovenskej krajiny. Pre tých, čo maju radi prírodu a nevedia sa jej vzdať ani počas svojho najkrajšieho dňa v živote sú k dispozícii malebné penzióniky. A ak chcete zostať verní slovenským tradíciám, určite sa poohliadnite po starých mlynoch a salašoch.  Bude to pre vás zážitkom.

Krásne Slovensko - najkrajšie miesta na svadbu

Luxusné svadobné oznámenia

15.7.2014 by Tatiana

Každé dievčatko si predstavuje svoju svadbu. Vyzdobuje si bábiky a domčeky. A dáva si na tom poriadne záležať.Túto predstavu si potom uchovávame až do toho pravého dňa D. Sny sa stanú skutočnosťou a my ich chceme čo najpodrobnejšie zrealizovať. Preto sa zameriame na dodávateľov, ktorí nám dokážu dodať to najkrajšie a najluxusnejšie na trhu. Pre svadbu sú nevyhnutné aj luxusné svadobné oznámenia. Ich ligot, vôňa a prepracovanosť musia byť jednoducho dokonalé. V dnešnom blogu sa pokúsime prísť na to, ako takéto oznámenie má vyzerať.

Luxusné svadobné oznámenia

Svadobné stolovanie

3.7.2014 by Tatiana

 

Svadba sa vám blíži a vy sa máte rozhodnúť, ako by mal vyzerať váš svadobný stôl. Je ťažké sa rozhodnúť. Dôležité je, či chcete mať stolovanie podľa pravidel, alebo sa skôr uchýlite k netradičnému stolovaniu. Použijete striebro a aj malé detaily, ktoré nikto nepozná, alebo to vezmete ako garden party, kde sú len otvorené stoly s riadom, ktorý potom jednoducho len zrecyklujete. To sú otázky, na ktoré si musíte vedieť odpovedať. A my sa vám pokúsime našim dnešným blogom pomôcť.

 

 

Svadobné stolovanie 

Slnečná svadba

 30.Júla 2014 by Tatiana

            Leto, to najkrajšie obdobie, aké si vieme predstaviť na svoju svadbu. Toľko možností a krásnych miest, čo sa nám otvárajú. Stačí sa len rozhliadnuť naokolo a zistíte, že si nebudete vedieť vybrať. Všetko kvitne, rastie a rodí sa. Ak si zmyslíte, že si spravíte jahodovú, malinovú, alebo inak ovocnú svadbu, nie je to vôbec problém. Stačí  zájsť na záhradky, trhy, alebo len tak, do obchodu a nájdete všetko, čo budete potrebovať.

Slnečná svadba

Popoluškine črievičky

by Tánička 10.6.2014

 

Ženy si neustále kupujú kabelky a topánky. Muži nad tým krútia hlavami a naozaj to nechápu. No máloktorý z nich vie, že to množstvo topánok,  je len dôsledok neustáleho hľadania tých pravých.

Popoluškine črievičky

Májová romanca 

by Tánička 31.5.2014

Máj, lásky čas. Máme tu snáď najkrajšie obdobie roka. Všetko je zelené, rozkvitnuté a nádherne voňavé. Zvieratká sa ľúbia a rodia sa malinké nádherné mláďatká. Zrazu máme pocit, že nás všetko teší a pohľad na šteniatko, kuriatko, káčatko či mačiatko nás rozcíti a vtlačí nám slzičku do oka. V tento krásny mesiac sa zvyšuje aj počet svadieb. A ak si v tento čas dávame vytvárať naše svadobné oznámenia, sú hlavne veľmi romantické.  A práve romantickým oznámeniam sa budeme v dnešnom blogu venovať.

Svadobné oznámenia a májová romanca

Svadobné oznámenia a sladkosti na svadbe

by Tánička 4.5.2014      

      Sladkosti. Pomáhajú nám zvládať stres, osláviť sviatky a sú veľmi dobré. A tak nesmú chýbať ani na poriadnej svadbe. O tortách sa popísalo už veľa. Ale dnešné trendy cukrárov hovoria o iných sladkostiach. To, že vám na požiadanie vykúzlia tortu, akú si len zmyslíte, už považuje každý za samozrejmosť. A tak sa dnes pozrieme na zúbky cukrárskym zázrakom menom makrónky, cakepops a cupcakes.

Svadobné oznámenia a sladkosti 

LESK a ŽIARA na Svadobných oznámeniach

by Tánička 1.apríl 2014

Svadba je tá najligotavejšia vec vo vašom živote. Všetko sa okolo vás ligoce a vy s údivom hľadíte na rozmanité odlesky farieb. A najkrajšou žiarivou hviezdou je práve, nevesta. A ak sa chce blysnúť naozaj v krásnom svetle a vyzerať ako víla, lesný elf,  alebo princezná, ozdobí sa šperkami. Aké šperky si vybrať, vám pomôžeme uľlahčiť dnešným blogom.

Lesk a žiara na svadobných oznámení

Kvetinová svadba

by Tánička 3.marca 2014

Blíži sa váš deň D. A vy ste v jednom veľkom víre udalostí, ktoré sa majú diať v najbližších dňoch. To čo musíte vybaviť tesne pred spomínaným dňom, je tá najkrajšia ozdoba, ktorá nesmie chýbať. Výber kvetov si musíte síce premyslieť  a aj ich objednať v predstihu, no vzhľadom k ich čerstvosti sa pripravujú len pár dní dopredu. Preto nezabudnite svojmu kvetinárovi zavolať včas a uistiť sa, či je všetko v poriadku. 
Kvetinová svadba

Svadba v znamení tetovania

3. február by Tánička

Tetovanie je našou súčasťou a tak sa dostáva aj do trendov svadobného biznisu. Ako by asi mala vyzerať svadba v štýle tetovania sa vám pokúsime priblížiť v dnešnom blogu. 

Svadba v znamení tetovania

Vianočná svadba

30.december 2013 by Tánička

A je tu najkrajšie obdobie z celého roka. Všetky deti, ale aj dospelí s kúskom detskej duše,  sa tešia na Vianoce. Ste aj vy priaznivci tohto sviatku? Sneh, ihličie, svetielka a lesk Vianoc vo vás vyvolávajú pocit šťastia a tepla? Tak práve tento čas je ten pravý na váš svadobný deň.

A ako by mala vyzerať Vianočná svadba? Ak by ste si priali nejakú inšpiráciu, pozrite si zas a znova svoje obľúbené vianočné rozprávky. Nám sa páči Perimbaba. Alžbetkyne svadobné šaty a sneh z kvietkov,  je veľmi inšpirujúca scéna.
Vianočná svadba

Na svadbu sa odveziete ako?

28.11. 2014 by Tánička

Svadba je už zariadená a miesto určené. Teraz vám len zostáva prísť na to, ako sa na určené miesto dovezieme. Bude to nápaditý, pompézny, alebo humorný spôsob prepravy. Dnešný svet nám ponúka veľa možností dopravných prostriedkov. A my z LARIS DESIGN, sa vám dnešním blogom pokúsime vo vašom tápaní pomôcť s výberom. Nebojte sa, nebudeme vás trápiť technickými podrobnosťami vozidiel. Pozrieme sa na to skôr zo ženského hľadiska. Je to krásne, efektívne, bláznivé, divoké a zanechá to dojem.
Ako sa odviezť na svadbu

HLAS FARIEB NA SVADOBNYCH OZNAMENIACH

by Tanicka 14.oktober 2013

Farby sú všade okolo nás. Pri výbere svadobného oznámenia, či výzdoby, sa pre jednu z nich musíme rozhodnúť. Farbu si vyberáte podľa pocitov, obľúbenosti, alebo odporúčania. My, z LarisDesign, vám v nasledujúcom blogu prezradíme, odkadiaľ sa farby berú a čo znamenajú.
Hlas farieb na svadobnych oznameniach

Country Svadba

12. september 2013 by Tánička

Neradi idete s davom a najlepšie sa cítite so svojím nastávajúcim v stajni? Chcete nespútanú, s prírodou spätú svadbu? Hľadáte niečo, čo tu tak často nie je? Tak práve pre vás je tu country svadba.
Country svadba

Svadobné oznámenia a Vintage svadba

29.august 2013 by Tánička

Aby na vašu nádhernú svadbu v štýle vintage niekto aj prišiel, musíte rozoslať svadobné oznámenia. Vaše svadobné oznámenie by malo byť vytlačené na hladkom bielom, alebo ivory papieri, ak sa chcete držať viktoriánskej éry. Zašlý papier, staré noviny, efekt starých fotiek je to,  čo patrí do vintage svadobných oznámení. V 50-tych rokoch zas platí pravidlo farieb.
Svadobné oznámenia a Vintage svadba

Svadobné oznámenia a svadba v štýle BOHO

19.august 2013 by Tánička

V neposlednom rade sú dôležité svadobné oznámenia a svadobné pozvánky. Upredňostňuje sa nápad a originalita. Preto, na túto príležitosť sa hodia svadobné oznámenia a pozvánky vyrábané ručne. Staré čiernobiele fotky z vášho detstva. Staré gombíky od babičky. Vysušené kvietky a kúsky slamy sú tými najvhodnejšími prvkami na vytvorenie vašej originálnej pozvánky. Našli ste pávie perá , odkladajte ich. A raz ich použijete práve na svoje oznámenia.

Svadobné oznámenia a svadba v štýle BOHO

Texty na svadobné oznámenia

29.júl 2013 by Tánička

Papier, tvar písma, obálky už máte vybrané. Pozeráte sa na prázdnu stránku a rozmýšľate o texte.

Niekomu sa páči vtipný text, niekto má radšej klasiku a niekto miluje romantické básne a texty hudobných hitov.
Pokračovať

Prišla pošta svadobná

17. júla 2013 by Tánička

V poslednom blogu sme sa zaoberali históriou svadobných oznámení. Dnes si priblížime svadobné oznámenia z hľadiska ich formy. Ako vyzeral text, tlač, design a následné odosielanie oznámení? Práve v týchto riadkoch nájdete odpoveď a jedinečnú inšpiráciu ako oznámiť Váš veľký deň..

Pokračovať

Dovoľujeme si Vám oznámiť

31.5.2013 by Danka

Dnes by sme opäť radi nazreli do minulosti, tento krát na tému, ktorá je nám v Larisdesign najbližšia. Prajeme Vám príjemné čítanie o zásnubných a svadobných oznámeniach. Možno v nasledujúcich riadkoch nájdete inšpiráciu na tie Vaše.

Pokračovať

Svadobné hostiny a odevy kedysi

8.5.2013 by Danka
Pred nedávnom mi kamarátka podarovala časopis Pamiatky a múzeá. Na moje počudovanie som v ňom objavila niekoľko desiatok stránok, ktoré boli venované svadbe a jej histórii, ktorá sa začala písať už v 16. storočí. Neuveríte, ale množstvo informácií som čítala po prvý krát a veľmi ma zaujali. Dokonca si viem predstaviť, že by sa viacero nápadov dalo použiť aj v dnešnej dobe, veď „retro veci“ sú momentálne veľmi IN.
Pokračovať

Svadba podľa ročných období

22.4.2013 by Danka
Každá svadba je výnimočná a má svoju atmosféru. Výnimočná je v neposlednom rade i ročným obdobím, v ktorom sa koná. Ak ešte stále váhate kedy si naplánovať Váš veľký deň, možno Vám najbližšími riadkami pomôžeme túto otázku vyriešiť.
Pokračovať

V jednoduchosti je krása

2.4.2013 by Danka
Doteraz si pamätám na detstvo a na ten pocit radosti z väčšiny vecí a udalostí, ktoré sa nám diali deň čo deň. Keď sme sa tešili z teplého kakaa, ktoré sme mohli vypiť ráno v posteli alebo keď vonku strašne pršalo a okrem úloh do školy sme nemuseli robiť vôbec nič. Všetko plynulo, veľa sme sa smiali a tešili sa z maličkostí. Neboli mobily ani sociálne siete, žilo sa jednoducho a nikomu to nevadilo. Doteraz si rada na tieto chvíle spomínam a ešte viac sa teším, že je nás takých veľa. Tých, čo máme aj teraz radi jednoduché veci, dni či chvíle.
Pokračovať

Ručne robené svadobné oznámenia

12.3.2013 by Evka
Túžite po originálnom a jedinečnom oznámení? Hľadáte niečo luxusné a pompézne? Pripravili sme pre Vás unikátnu ponuku ručne zhotovených svadobných oznámení, kde je každý kus originálom.
Pokračovať

Muži a svadobné oznámenia

28.2.2013 by Danka
Keď pred chlapmi vyslovíte slovo svadba, je viacero možností ich reakcie. A je úplne jedno, či svadbu plánujete, alebo už máte pár rokov po nej.
Pokračovať

SVADOBNÉ OZNÁMENIA – KEDY ICH ODOSIELAŤ?

12.2.2013 by Danka 
Po tom, ako Vám váš budúci manžel nastokne na prstenník snubný prsteň sa všetko začne. Čakajú Vás dni, kedy si budete musieť odpovedať na množstvo otázok. Kostol alebo úrad, dátum, obrúčky, miestnosť, sami či s pomocou koordinátora alebo svadobnej agentúry?! Svadobné pravidlá však hovoria, že je potreba začať pozvánkami a svadobnými oznámeniami.
Pokračovať

Na začiatku bolo „ÁNO“

5.1.2013  Romantickou večerou, snubným prsteňom a odpoveďou „áno“ sa Váš život zmení na niekoľko desiatok rokov. Vytvoríte rodinu, budete mať deti, postavíte dom, potom ten strom...veď to všetci poznáte. Pred realizáciou spomínaných snov Vás ale čaká cesta, na ktorej konci budete stáť v bielych šatách a slávnostnom obleku.
Pokračovať

SVADOBNÉ OZNÁMENIA – AKO VYZERALI KEDYSI?

17.1.2013  To, že je svadba udalosťou na vysokej spoločenskej úrovni platí už celé desaťročia. Jej oznámenie podlieha pravidlám, ktoré sa menia každou generáciu a tie, ktoré sa dodržiavali kedysi, už dnes pravdepodobne nájdeme len v najmenších dedinkách našej krajiny.
Pokračovať