Výber svadobného obleku a doplnkov pre ženícha po prvé - Svadba
Svadba

Výber svadobného obleku a doplnkov pre ženícha po prvé

By 4. decembra 2022 No Comments

Pre niektorých pánov môže byť oblek príležitostný kúsok oblečenia a práve preto potrebujú v tejto oblasti poradiť. Tento svadobný blog môže byť užitočný nie len pre ženíchov, ale zároveň je určený aj pre všetky nevesty, ktoré sa väčšinou vo výbere obleku pre svojho nastávajúceho angažujú.

Veľa ženíchov si nevie rady a preto ich treba trocha nasmerovať. S výberom obleku, to nie je vôbec jednoduché, aj keď sa to tak môže zdať. Určite nechceme aby mužovu v deň D počas svadobného dňa trčali dlhé rukávy košele alebo aby mu nesedeli nohavice. Muž ma v svadobný deň svoju nevestu reprezentovať. Poďme si vysvetliť, na čo si treba dať pozor pri výbere obleku.

 

Kúpiť, požičať alebo si dať ušiť svadobný oblek?

Poďme si tieto možnosti rozobrať na drobné. Svadobný oblek na mieru – veľa mužov nemá rado obleky, z dôvodu nepohodlnosti. Ušiť si oblek na mieru môže byť práve pre to riešením, aby sa ženích cítil pohodlne. Taktiež to je riešenie pokiaľ ženích nezapadá do bežných veľkostí.

Svadobný oblek na mieru teda zaručuje pohodlnosť a ušetrí Vám Váš čas pri hľadaní. Podstatná informácia je, že by ste mali mať predstavu ako ma Váš oblek vyzerať, čo chcete a čo očakávate. Ak by ste riešili oblek na mieru, dobrou ideou je, si oblek personalizovať rôznymi výšivkami, napríklad dátumom svadby. Možnosti v tomto smere nemajú hranice. Pri obleku na mieru si totiž vyberáte všetky aspekty obleku – materiál, farbu, strih, štýl a doplnky. Taktiež podstatná informácia, treba počítať s vyššou cenou a mať dostatočnú časovú rezervu, kvôli tomu, aby stihli oblek ušiť včas. Odporúčame tak 3 mesiace pred svadbou.  Obrovskou výhodou je, že Vám oblek ostane už navždy ako spomienka a tiež ho môžete využiť na iné príležitosti.

 

Svadobný oblek z obchodu

Ak nemáte žiadnu predstavu, nechajte sa inšpirovať v obchodoch, kde zistíte aké strihy, farby a materiály sa vám páčia. Výber svadobného obleku v obchode nemusí byť ani náročný. Dnes je na výber z nekonečného množstva, takže núdza o výber nebude, tam už záleží len na tom, koľko chcete investovať do svadobného obleku.

Podľa vášho svadobného rozpočtu, by ste mali v prvom rade odflitrovať všetky butiky a obchody pre váš svadobný deň. Ak si vyberiete môžnosť kúpi, tak vám odporúčame si vyberať nadčasový oblek, ktorý vám bude slúžiť ešte na rôzne príležitosti. Kúpený oblek sa tiež môže dať upraviť na miestu, ale tam treba rátať so zvýšenými nákladmi na jeho obstaranie. Čo sa týka ceny, táto možnosť patrí k najlacnejším ako ušetriť na obleku, samozrejme závisí to od vášho rozpočtu. Taktiež tam je možnosť oblek po svadbe predať, ak ho už viac nemáte v plán využiť.

Požičaný svadobný oblek

Toto môže byť riešením pre tých, ktorý už oblek zrejme nikdy nebudú potrebovať. Tu si ale treba uvedomiť, koľko formálnych príležitostí na vás čaká v najbližšom období. Oblek sa dá využiť aj na svadbe vašich priateľov, alebo rodiny. Narodeniny, oslavy rodiny, napríklad rodičov, alebo na krste dieťaťa niektorého z vašich známych.

Aj keď si myslíte, že oblek po svadbe nebudete potrebovať, tak môžete ostať nepríjemne prekvapený, koľko krát ho naopak potrebovať budete. Preto, v konečnom dôsledku radíme do obleku investovať a aby bol kvalitný a nadčasový.

Pri požičanom obleku treba mať na pamäti tiež to, že nejaké zásahy do strihu alebo do toho, ako oblek sedí nie vždy býva možné.

 

 

Viac blogov o svadbe