6 nápadov na darček pre novomanželov - Svadobné Oznámenia
Svadba

6 nápadov na darček pre novomanželov

By 18. marca 2022 No Comments

Žijeme v roku 2022, kedy nie je žiaden problém nakupovanie darčekov.

Vyšperkované a nápadité darčeky, pomôcky do domácnosti, ktoré perfektne uľahčujú prácu, klasické, netradičné aj luxusné výrobky, všetko je ľahko dostupné. Avšak je tu jeden problém, každý už všetko má. Vymyslieť originálny svadobný dar pre novomanželov, ktorí už majú všetko.

darcek pre novomanzelov

Sady tanierov a čajové sety ako darček na svadbu sú klišé, no nájdu sa aj také páry, ktoré skutočne potešia. Nepotešia však, ak ich dostanú 5. Byť v pozícii hosťa, ktorý priniesol piatu sadu tanierov na stôl so svadobnými darmi, by ste asi nechceli.

Preto máme pre vás niekoľko tipov, ktoré upriamia vašu pozornosť na originálne svadobné dary. Možností je naozaj požehnane.

Svadobný dar, ktorý neskončí v skrini

Po mnohých skúsenostiach našich rodičov dospeli moderní svadobčania k praktickému riešeniu: zoznamu želaní.

Zoznam svadobných darov, ktoré si prajú dostať, umiestnia na webovú stránku, ktorú sprístupnia všetkým hosťom. Hostia si len vyberú ikonku s darom, ktorý sa rozhodnú kúpiť, odškrtnú zo zoznamu, zoženú svadobný dar presne taký, aký si novomanželia prajú a prinesú im ho s pekným venovaním. Jednoduché!

darcek pre novomanzelov

Asi druhou najobľúbenejšou voľbou novomanželov je, nechať sa obdarovať hotovosťou.

Mnoho mladých ľudí dnes uprednostňuje zážitky pred vecami do domácnosti. Možno aj vaši blízki oveľa radšej spolu cestujú, ako vyvárajú a sledujú filmy v pohodlí domova. Peniaze ako svadobný dar poslúžia buď ako príspevok na svadobnú cestu, alebo na zariadenie ich spoločnej domácnosti, ktoré si vyberú presne podľa svojich predstáv.

Ak si potrpíte na originalitu, nemusíte vkladať peniaze do obyčajnej obálky. Vložte ich napríklad do dekoratívnej pokladničky, alebo usporiadajte do úhľadného vejárika a zarámujte. K tomu pridajte úprimné blahoželanie. Vyriešené.

darcek pre novomanzelov

Darčeky do domácnosti

Absolútna klasika svadobných darov sú potreby do domácnosti. Ak patríte k starej škole a chcete darovať novomanželom niečo praktické, vyberajte z moderných spotrebičov.

K najobľúbenejším patria napríklad:ľ

Kuchynské roboty sú dostupné v sympatických dizajnoch. Veľmi uľahčujú prácu, avšak ide o väčšiu položku a treba sa opýtať nevesty či ženícha, či by takého pomocníka vo svojej kuchyni prijali.

Živé alebo jedlé svadobné dary

Jesť potrebuje každý. Darčekové zostavy zaváranín, orechov, cestovín, čajov a kávy – to ocení každá domácnosť. Sú dostupné v originálnych krabičkách – stačí si len vybrať.

Trochu netradičné, ale veľmi pekné svadobné dary sú rastliny. Ak pár býva v rodinnom dome, darujte im ovocný strom do záhrady. Do bytu sa hodí interiérová rastlina, napríklad monstera, zamiokulkas dracéna. Sú rastliny, ktoré symbolizujú hojnosť a zdravie (tučnolist, bambus šťastia, fikus). Navyše, čistia ovzdušie a krásne zútulnia ich hniezdočko lásky.

darcek pre novomanzelov

Handmade darček na svadbu od srdca

Nepoznáme lepší spôsob, ako vyjadriť radosť zo sňatku dvoch blízkych ľudí, ako ručne vyrobený darček. Dôverujte svojej šikovnosti a pustite sa do výroby. Tu je niekoľko tipov, ktoré zvládne aj začiatočník:

  • servírovacie podnosy, z dreva, misy, podšálky z vyrezávaného korku: vytvarujte pomocou orezávača, alebo pílky, rozdeľte líniami na geometrické časti, ktoré vymaľujete rozličnými farbami
  • fľašky na olej, ocot, karafy či džbány, šálky a poháre  – to všetko zoženiete za pár eur a ozdobíte farbami na sklo či servítkovou technikou
  • kvetináče a vázy – podobne, ako sklenené kuchynské nádoby, môžete použiť aj akrylové farby, glazúru
  • vyšívané obrazy, obrusy, obliečky na vankúše – s pestrofarebnými bavlnkami a korálikmi dokážete určite vytvoriť niečo krásne a originálne
  • z textilu sa dajú vyrobiť praktické závesné organizéry, z plste či prírodného vlákna rohožky, zo špagátov makramé dekorácie na stenu

Možností je neúrekom. Všetko záleží len na tom, k akému druhu ručných prác inklinujete najviac. Ak radi pracujete s drevom, tvoríte keramiku alebo vládnete akémukoľvek inému remeslu, na vašom mieste by sme ani neuvažovali o kupovanom darčeku!

darcek pre novomanzelov

Svadobné dary na mieru

To, že sa necítite na vlastnoručnú výrobu darčeka na svadbu ešte neznamená, že váš dar nemôže byť absolútny handmade unikát.

Využite možnosť dať si vytvoriť darčekový predmet niekým, kto má remeslo v malíčku.

Obľúbeným motívom je čokoľvek, čo si dokážete predstaviť, “označené” niečím, čo symbolizuje šťastný pár.

Sú to doplnky, ktoré in zútulnia domácnosť a budú slúžiť ako nekonečné spomienka na svadbu. S gravírovaním mien novomanželov, či citátom o láske, môže byť ešte doska na krájanie, váza, sada kvalitnej fľaše šampanského s dvoma pohármi, župan a uterák.

darcek pre novomanzelov

Ak vás pozvali na svadbu, pamätajte si, že pre novomanželov je najdôležitejšia vaša účasť. Majú vás radi a pravdepodobne neočakávajú, že im prinesiete veľký dar. Drobnosť od srdca s úprimným venovaním znamená niekedy viac, než drahý spotrebič.

darcek pre novomanzelov

Zdroje:

 

https://sk.pinterest.com/pin/691372980307098709/

https://sk.pinterest.com/pin/1618549858016395/

https://sk.pinterest.com/pin/22658804363116884/

https://sk.pinterest.com/pin/658510776775534063/

 

Svadobný blog