Kam na svadobnú cestu? - Svadobné Oznámenia
Svadba

Kam na svadobnú cestu?

By 2. marca 2023 No Comments

Svadobné oznámenia už sú dávno rozdané, a dokonca je už aj po svadbe. A čo taá svadobná cesta? Chcete mať svadobnú cestu v teple ale nechce sa vám cestovať ďaleko do exotiky? V prvom rade, by sme chceli vyzdvihnúť výhody ciest do blízkej exotiky. Prvou výhodou je žiaden alebo krátky let a to druhou je ako inak nižšia cena. V tomto blogu Vám ukážeme miesta, ktoré sa oplatí navštíviť pre svadobnú cestu.

Svadobná cesta do Cyprusu

Afrodita, bohyňa lásky, sa narodila na Cypre. Cyprus bol v predchádzajúcich rokoch zvolený za hlavné mesto kultúry Európy a je centrom súčasného a mestského umenia. Samozrejme, stále má pláže s majestátnymi vodami Stredozemného mora. Práve preto je dovolenka Jedným zo slávnych „obrázkov“ Cypru je pláž Nissi v Ayia Napa. Je považovaná za jednu z najkrajších častí ostrova a na Cypre. Aby ste mali pláž len pre seba je potrebné vstať o niečo skôr. No práve preto mladý svadobný pár, ktorý je akčnejší a nemá problém skoro ráno vstávať, má veľkú šancu obsadiť si svoje miesto dostatočne skoro a užiť si Cyprus v plnej kráse. Na Cypre skvelým miestom na svadobnú cestu pre zamilované páry, ktoré fascinuje história, tradície a kultúra inej krajiny.

Bývalé hlavné mesto- Paphos

Paphos, starobylé kráľovstvo a bývalé hlavné mesto Cypru prekypuje kultúrou a históriou. V tomto meste určite preskúmajte staroveké archeologické náleziská. Napríklad Hrobka kráľov, kedysi považovaná za miesto posledného odpočinku kráľovskej rodiny. Hoci na tomto mieste nie sú pochovaní žiadni králi, oblasť je domovom fantastických podzemných hrobiek pre helenistických a rímskych aristokratov v kamenných vytesaných štruktúrach s viacerými miestnosťami, stĺpmi a freskami. Ak ste mladomanželia, ktorí majú radi filmovú sériu Indiana Jones, tak tu si rozhodne prídete na svoje a budete sa cítiť ako skutoční objavitelia ako vo filme.

Afroditina skala

Afrodita sa narodila na tejto krásnej pláži v Pafose, Petra tou Romiou, keď Cronos, otec Dia, odrezal kúsok svojho vlastného otca Urána, boha oblohy, a hodil ho do oceánu. Keď kus spadol do mora, vody sa začali peniť a z vĺn sa vynorila Afrodita, najkrajšia z bohýň gréckeho panteónu. Starí Gréci a Rimania navštevovali Afroditinu skalu, posvätné miesto, kde sa narodila bohyňa. Niet divu, že je to jedno z najsymbolickejších miest na svete na oslavu lásky.

Egypt

Hlavnou sezónou Egypta je leto, kedy takmer vôbec neprší a teploty v púšti môžu presiahnuť 40 stupňov. Je tam suché teplo, takže sa to dá vydržať, ale ak sa chcete vyhnúť výrazným horúčavám a návalu turistov, tak ísť na jar alebo začiatkom jesene je skvelou voľbou. Okrem toho, ak si naplánujete svadobnú cestu v tomto období, vyjde vás to lacnejšie ako v lete, počas hlavnej sezóny bývajú taktiež ceny o niečo vyššie.

Turecko

Istanbul – skutočne kozmopolitné mesto, ktoré sa pokojne môže rovnať metropolám ako New York, Londýn či Paríž. V Istanbule si prídu na svoje páry s nižším aj vyšším finančným rozpočtom. Nájdete tam cenovo dostupné krčmičky, ako aj sofistikované bary či veľmi drahé nočné kluby. Rozvíjajúca sa štvrť Karaköy je jednou z najtrendovejších oblastí Istanbulu a miestom, kde môžete stráviť noc. Vďaka blízkosti k Taksimu a Starému Istanbulu, ako aj dobrému prístupu k verejnej doprave sa k nemu ľahko dostanete električkou alebo trajektom.

Antalya

Dovolenkový pobyt v Turecku, hlavne teda v regióne Antalya ocenia ako svoju svadobnú cestu hlavne pôžitkári ktorí, si chcú sa svojej svadobnej ceste oddýchnuť s drinkom v ruke na pláži. Takýto mladomanželia si chcú dopriať skutočný luxus a všetko čo k nemu patrí v niektorom z kvalitných päť hviezdičkových hotelových rezortov. Na takejto svadobnej ceste skutočne nemusíte nič riešiť pretože sa zvolený rezort postará o vaše stravovanie, program, dopravu a vy sa skutočne môžete venovať iba jeden druhému.

Kapverdy

Rozhodnúť sa stráviť medové týždne na Kapverdách je skvelou voľbou, pretože tieto exotické a stále málo prebádané africké ostrovy sú považované za africký Karibik. Ak si preto vyberiete dovolenku na Kapverdách ako miesto pre vašu svadobnú cestu, očaria vás “karibské pláže”, ktoré sú oveľa bližšie ako Karibik, nehovoriac o tom, že ušetríte aj stovky eur na letenkách do toho skutočného Karibiku. Na vašich fotografiách pravdepodobne ani nikto nespozná rozdiel.

Kapverdy sú považované za raj na zemi. Pretože toto súostrovie má jedny z najfotografovanejších pláží na svete.

Svadobný blog