12 spôsobov ako použiť kvety na svadbe - Svadobné Oznámenia
NezaradenéSvadba

12 spôsobov ako použiť kvety na svadbe

By 21. mája 2022 No Comments

1 Svadobná kytica

Každá nevesta kráča k oltáru so svadobnou kyticou, či už zo živých alebo umelých kvetov. Svadobnú kyticu môžete po obrade umiestniť do vázy na novomanželský stôl a ušetriť tak niečo za výzdobu. Existuje množstvo typov svadobných kytíc a je len na vás akú si vyberiete. Pravidlo však je, že kytica by mala ladiť so zvyškom výzdoby. Ak plánujete zabezpečiť aj kytice pre družičky, tie by zas mali ladiť s kyticou nevesty, nemusí to byť nevyhnutne verzia nevestinej kytice v menšom ale farebne a štýlovo by sa mali k sebe hodiť. Svadobná kytica môže pozostávať čisto z kvetov, z kvetov a ozdobnej zelene alebo aj zo samotnej zelene. Ozdobiť ju môžete korálikmi, brošňou, stuhou a podobne.

2 Svadobné stoly

Výzdoba svadobných stolov je zvyčajne kvetinová, na takmer každej svadbe. Pri okrúhlych stoloch môžete do stredu umiestniť kvetinový aranžmán, alebo kvety vo váze. Kvety môžu byť priamo na stole, alebo na stojane, takisto sa dajú upevniť na svietnik. Použiť môžete jeden veľký aranžmán alebo kyticu, či niekoľko menších kytičiek alebo aranžmán strednej veľkosti doplniť kvietkami v drobných vázach.

Pri spojených stoloch alebo podlhovastých stoloch môžete okrem spomínaných spôsobov kvety poukladať stredom stola, môžete striedať väčší a menší aranžmán či kyticu alebo pomedzi kvetinové aranžmány poukladať ďalšie dekorácie ako napríklad sviečky.

3 Prípitok

Trochu netradičnejším spôsobom ako využiť kvety na svadbe je ozdobiť nimi prípitok. Ak máte radi kvety a chcete si dať pri výzdobe záležať na každom detaile, tento nápad sa Vám určite bude páčiť. Ocenia ho aj vaši hostia, ktorí vďaka tejto drobnosti budú na vašu svadbu ešte dlho spomínať. 🙂

4 Prestieranie

Kvetmi ozdobené prestieranie dodá svadobným stolom poslednú bodku k dokonalosti. Vaša výzdoba vďaka tomu bude vyzerať naozaj prepracovane, aj keď rozložiť kvety na stoly môže zabrať len pár minút. Môžete použiť väčšie kvety, ktoré poukladáte na zložené servítky, či do stredu taniera alebo menšie kvety, ktoré zastrčíte pod sponu na servítkach.

5 Záves

Záves z kvetov vyzerá veľmi efektne, či už v realite alebo na fotkách. Použiť môžete živé, ale aj umelé, či dokonca papierové kvety a záves môžete umiestniť za obradný stôl, za novomanželský stôl, za stoly s občerstvením, na okná, alebo do dverí, ktorými sa vchádza do svadobnej sály.

6 Visiace ozdoby

Ak je vaša svadobná sále príliš jednoduchá a nevýrazná, môžete ju oživiť zavesením nejakých dekorácií zo stropu. Najčastejšie sa na to používajú papierové ozdoby ako pom pomy, či lampióny, alebo prípadne balóny, ale použiť môžete aj kvety. Je viacero spôsobov ako ich naaranžovať, napríklad navliecť na niť a tak zavesiť, vyrobiť kvetinové gule na zavesenie, umiestniť kvety do sklenených nádob alebo vtáčích klietok a podobne.

7 Stoličky

Svadobné stoličky sa zvyčajne zdobia bielymi návlekmi a saténovými stuhami, ale ak chcete byť kreatívni, môžete ich ozdobiť aj kvetmi. Na novomanželské stoličky môžete umiestniť kvetinové vence, či nejaké väčšie ozdoby z kvetov, na stoličky pre hostí zas stačí použiť malú kytičku alebo len jeden kvietok, ktorý pripnete na stuhu.

8 Svadobná torta

Svadobná torta zdobená kvetmi vyzerá naozaj krásne. Použiť sa dajú živé ale aj jedlé cukrové kvety a spôsobov ako ich naaranžovať je naozaj veľa. Poraďte sa s cukrármi a oživte svoju svadobnú tortu nejakými kvietkami.

Kvety vo vlasoch nevesty pôsobia veľmi romanticky a celý svadobný „look“ krásne osviežia. Môžete použiť malé kvietky a zapichnúť ich do vlasov väčšie množstvo, alebo použiť jeden veľký kvet, veľmi moderné sú aj kvetinové koruny alebo vence.

10 Náramky pre družičky

Namiesto kytíc, môžete svojim družičkám zabezpečiť kvetinové náramky. Vyzerajú nádherne a vyjdú vás lacnejšie ako kytice. 🙂

11 Pierka

Pierka pre ženícha a družbov sa taktiež často robia z kvetov. Pravidlo je, že vy mali ladiť s kyticou nevesty, inak sa kreativite medze nekladú.

12 Cesta k oltáru

Nie je nič romantickejšie ako cesta k oltáru zdobená kvetmi, či kvetinovými lupeňmi. Kvety môžete poukladať vo vysokých vázach pozdĺž uličky, umiestniť malé kytičky na krajné stoličky, či rozsypať lupene kvetov do uličky.

Svadobný blog