Ako na nezabudnuteľnú svadobnú zábavu? - Svadobné Oznámenia
Svadba

Ako na nezabudnuteľnú svadobnú zábavu?

By 2. januára 2023 No Comments

Svadobné oznámenia už máte? Alebo sa ešte rozhodujete? Pokiaľ áno, radi vám pomôžeme s výberom svabobných oznámení a pozvánok. Online svadobné oznámenia a tlač v LarisDesign. A teraz už želáme príjemné čítanie.

Chcete aby si váš svadobný deň zapamätali skutočne všetci? Ak ste si odpovedali na túto otázku áno, čítajte ďalej. Príprava a organizácia svadby je niekedy veľmi únavná, ale mimoriadne potrebná. A organizácia svadobnej zábavy si vyžaduje osobitnú pozornosť.

Profesionálny svadobný moderátor, starejší alebo svadobní organizátori urobia všetko pre to, aby svadobní hostia na tvojej svadbe sa nenudili. Najčastejšie však fungujú podľa vopred určenej šablóny a ak nebola zábava dohodnutá pred začiatkom svadby, mnohé tradičné súťaže sa ti môžu zdať nezaujímavé konkrétne pre tvojich svadobných hostí a ba až triviálne. Aby sa tomu zabránilo, je lepšie nájsť si čas na vypracovanie zábavnej časti večera vopred. My sme si pre vás pripravili pár tipov svadobnej zábavy.

Živá hudba

Živá hudba sa hodí na oslavu akéhokoľvek štýlu a formátu. Hudobníci budú žiadaní na uvítaní svadobných hostí alebo počas slávnostného ceremoniálu pod holým nebom, na slávnostnej večeri a počas večernej svadobnej zábavy. Práve živá hudba dokáže vytvoriť čarovnú a romantickú atmosféru na tvojej svadbe.

Svadobná šou

Nech je šou! Zaujímavý a originálny svadobný program je v dnešnej dobe už prakticky súčasťou každej modernej svadby. Existuje nespočetné množstvo umelcov či aktivít, ktoré sa postarajú o nezabudnuteľnú svadobnú zábavu. Napríklad, vystúpenie známeho speváka alebo speváčky by bola dobrá voľba pre svadobnú oslavu, najmä ak máš naplánovanú veľkú svadobnú oslavu s veľkým počtom hostí. Pripravila som pre teba aj zoznam rôznych typov

 • vystúpenie iluzionistov
 • tanečné čísla
 • hudobná šou (aj s neobvyklými nástrojmi – bubnová šou, etnická hudba atď.)
 • vystúpenia známych spevákov, speváčok
 • ohňová šou
 • laserová šou
 • veľké mydlové bubliny
 • stand-up vystúpenie
 • barmanská šou
 • food truck, zmrzlinárske auto

Pri výbere typu predstavenia treba brať ohľad na miesto, kde bude prebiehať tvoja svadba: napríklad, ohňovú šou je lepšie usporiadať pod holým nebom, akrobati potrebujú miestnosti s veľmi vysokými stropmi. Laserová šou bude najlepšie vyzerať už večer, keď bude tma a veľké mydlové bubliny sa tiež môžu nechať až na koniec svadby, aby si hostia náhodou nenamočili a nezašpinili oblečenie. Dôležite je, to neprehnať a nespraviť zo svadby jeden veľký koncert. Nezabudnite, že v tento deň všetka pozornosť by sa mala venovať vám a vy a vaši hostia by ste mali mať čas na komunikáciu a tanec.

Aktivity, ktoré si môžu svadobní hostia vyskúšať na vlastnej koži

Rôzne workshopy na svadbe sa stávajú čoraz populárnejšími. Na svadbu si môžete vybrať akýkoľvek typ krátkeho workshopu v závislosti od vlastných preferencií a želaní hostí. Podľa nás vaši priatelia a príbuzní si určite budú chcieť vyrobiť kvetinový veniec alebo kyticu vlastnými rukami, urobiť malý fotorámik, sviečku alebo si namiešať vlastný kokteil. Hlavná vec, nad ktorou musíte najskôr porozmýšľať je, že aký výsledok chcete nakoniec dosiahnuť: len pobaviť svadobných hostí a nechať „vyrobené dielo“ ako pamiatku pre vás alebo dať všetkým hosťom suveníry ako spomienku na vašu svadbu.

Tiež sa nezabudni zamyslieť nad tým, že máš na svadbe rôzne vekové kategórie a záujmové skupiny a, že workshop nemusí byť vhodný napríklad pre detičky. Preto možno siahnuť po niečom univerzálnejšom, alebo práve naopak možno chceš workshop alebo animátora iba pre deti. Tak možno aspoň rodičia skutočne zažijú nezabudnuteľnú svadobnú zábavu.

Kúzelník na svadbe 

Kúzla či mágia sú skvelou zábavou na každú oslavu. Ak totiž u svadobných hostí vzbudíte ich zvedavosť tak ste o krok bližšie k nezabudnuteľnej svadobnej zábave. Pohyby či triky kúzelníka zaujmú hostí všetkých generácií, bez ohľadu na to, aké veľké budú triky a aké materiály sa na to použijú: klobúky, šatky, hracie karty alebo, napríklad, osobné veci hostí. Alebo čo ak necháš zmiznúť tvoju novú svokru. Samozrejme žartujem ale možnosti sú veľmi rozmanité.

Svadobné hry  

Dobre zvolené svadobné hry dokážu garantovať nezabudnuteľnú svadobnú zábavu.

Tiež môžeš siahnuť po únikových hrách. Takéto hry sú veľmi nezvyčajnou formou zábavy, ale vedia hostí pekne naštartovať. Rozdeľ svojich svadobných hostí do tímov, daj im mapy a indície a povedz im, že hľadajú poklad alebo že idú hľadať hlavnú cenu celej svadobnej oslavy! Garantujeme vám, že sa tento typ zábavy bude páčiť všetkým svadobným hosťom a rozhodne sa pri tom pobavia!

Ak budete mať komornejšiu svadobnú oslavu, odporúčame vám zaobstarať zopár dobrých spoločenských hier. Do spoločenských hier môžete kľudne zapojiť všetkých svadobných hostí alebo môžete niekde umiestniť len samostatný stôl s hrami, kde budú hrať len tí, ktorí si to želajú.

“Čierna listina”

Existujú aj také typy zábavy, ktoré je lepšie na svadbe nemať.

 • Vulgárne a dvojzmyselné súťaže tvojich kamarátov možno nešokujú, no staršej generácii sa možno nebudú páčiť.
 • Zábava spojená s prezliekaním, zosmiešňovaním nedostatkov, zlými vtipmi môže tvojich svadobných hostí zmiasť alebo dokonca uraziť.
 • Súťaže súvisiace s jedlom a nápojmi môžu poškodiť zdravie hostí a zničiť ich sviatočný odev.
 • Zábava, pri ktorej sa hostia môžu zašpiniť alebo fyzicky zraniť. Beh v opätkoch, oblievanie vodou a podobne nie sú práve najlepšie riešenia.
 • Aukcie a iná zábava súvisiaca s veľkými peniazmi vynaloženými hosťami sú častokrát nevhodné a svadobní hostia sa môžu cítiť nepríjemné.

Svadobný blog

svadobný blog

Dar pre novomanželov

| Nezaradené | No Comments
Svadobné oznámenia už máte? Alebo sa ešte rozhodujete? Pokiaľ áno, radi vám pomôžeme s výberom svabobných…
tlac svadobnych oznameni

Tlač svadobných oznámení ako na to

| Tlač svadobných oznámení | No Comments
Svadobné oznámenia už máte? Alebo sa ešte rozhodujete? Pokiaľ áno, radi vám pomôžeme s výberom svabobných…
svadobné oznámenie Vintage

Trendy vo Svadobných Oznámeniach na Rok 2024

| Svadba | No Comments
Svadobné oznámenia už máte? Alebo sa ešte rozhodujete? Pokiaľ áno, radi vám pomôžeme s výberom svabobných…
moderné svadobné oznámenie

Originálne svadobné oznámenie

| Svadba | No Comments
Svadobné oznámenia už máte? Alebo sa ešte rozhodujete? Pokiaľ áno, radi vám pomôžeme s výberom svabobných…
luxusné svadobné oznámenie

Vytvor si vlastné svadobné oznámenie

| Svadba | No Comments
Svadobné oznámenia už máte? Alebo sa ešte rozhodujete? Pokiaľ áno, radi vám pomôžeme s výberom svabobných…
svadobný blog

Zmena dokladov Svadba

| Svadba | No Comments
Svadobné oznámenia už máte? Alebo sa ešte rozhodujete? Pokiaľ áno, radi vám pomôžeme s výberom svabobných…