Prečo mať svadbu v zime? - Svadobné Oznámenia
Svadba

Prečo mať svadbu v zime?

By 2. januára 2023 No Comments

Väčšina svadieb sa koná na jar alebo v lete, zima má však tiež svoje čaro a určite sa oplatí mať svadbu aj v tomto období. Ak ste sa ešte nerozhodli, kedy sa bude konať váš veľký deň, tu je niekoľko dôvodov prečo zvážiť práve zimu

Ušetríte na výzdobe

Ak sa rozhodnete pre zimnú svadbu, vaša svadobná výzdoba nemusí byť vôbec drahá. Typickými ozdobami pre zimné obdobie sú ihličnaté vence, šišky, snehové vločky, či vianočné ozdoby. Takúto ozdobu dokážete vyrobiť aj sami doma – vločky vystrihnete z papiera a môžete ich zavesiť zo stropu, vytvoriť z nich girlandy, či použiť ich ako menovky pre hostí; šišky stačí poukladať do misiek a položiť na stoly, prípadne och ozdobiť trblietkami, doplniť nejaké sviečky a hotovo; rovnako aj vence z ihličnatých vetvičiek môžete jednoducho vyrobiť sami, ozdobiť ich mašľami, či vianočnými ozdobami. Ak chcete pridať vašej svadbe vianočný nádych, použite vianočné ozdoby – tie určite máte doma, alebo ich za rozumnú cenu kúpite v obchodoch ako Tesco, či Ikea.

Sneh je lepší ako dážď

V zime zvyčajne sneží, respektíve aspoň mrzne a to znamená, že nebude pršať. Počasie nikdy nemôžete s istotou odhadnúť, ale v letných mesiacoch je väčšia šanca, že začne pršať, ako v zime.

Svadba ako z rozprávky

Ak túžite po rozprávkovej svadbe, zime je ideálnym obdobím, kedy ju usporiadať. Zasnežená krajina, padajúce vločky, trblietajúce sa ozdoby – zima má naozaj svoje čaro a vytvorí atmosféru snežného kráľovstva ako z rozprávky.

Romantické fotografie

Fotografie sú spomienky, ktoré vydržia najdlhšie. Predstavte si ako úžasne romanticky budú vyzerať svadobné zábery v zasneženej krajine, či novomanželský bozk v padajúcich vločkách.

O teplote rozhodujete vy

Poznáte ten pocit, keď je vonku naozaj teplo a aj napriek všetkým opatreniam sa potíte vo vlastnej koži? Tento pocit určite nechcete zažiť na vašej svadbe. V zime sa vám to určite nestane. Vonku je mrazivo a vnútri si sami nastavíte teplotu, na ktorú chcete vykúriť priestor, aby vám bolo príjemne.

Honosné šaty

Práve v zime sa môžete vydávať v naozaj honosných šatách ako princezná. Svadobné šaty nie sú ľahučké ako pierko a najmä ak túžite po šatách s veľkou sukňu, či dlhou vlečkou môžu byť celkom ťažké a určite aj hrejivé. V zime sa tým nemusíte trápiť, určite sa v nich nespotíte.

Oslava môže začať skôr

Tá pravá zábava na svadbách začína až po zotmení. V zime môžete začať skôr – väčšina priestorov vám po polnoci účtuje viac za prenájom a personál, ktorý tam s vami ostane, preto sa oplatí začať skôr a teda aj skôr skončíte. Ak chcete ušetriť na prenájme, určite by ste to mali zvážiť.

Nádherné a netradičné kytice

Zimné obdobie ponúka aj netradičné možnosti ako vytvoriť nádhernú svadobnú kyticu. Niektoré kvety, či ozdoby sa naozaj nehodia na iné, ako na toto chladné obdobie. Použiť môžete imelo, ihličie, šišky, či iné “zimné” rastlinky, doplniť nejakými trblietavými ozdobami a zaujímavá kytica je na svete.

Trblietky a svetielka

Samozrejme, trblietavé ozdoby a svetielka môžete použiť hocikedy počas roka, v zime sa však môžete na nich vyblázniť. Sviečky, vianočné osvetlenie, lampáše, lampióny, oheň v krbe, trblietavé ozdoby, to všetko je v zime povolené. Stmieva sa skôr a preto si môžete túto svetelnú nádheru vychutnať počas celej oslavy, prípadne aj obradu, ak začnete o 4 alebo neskôr. A trblietky, ktoré tiež v tme vyzerajú o mnoho lepšie, len podčiarknu rozprávkovú atmosféru – trblietkami postriekané šišky, poháre na prípitok, svadobná torta, či len tak rozsypané po miestnosti.

Široký výber

Niektoré lokality majú zabookované termíny na svadbu už dva roky dopredu a ak chcete mať šaty zo salónu, treba sa poponáhľať, aby neboli všetky pekné zarezervované. Takto nejak to je počas svadobnej sezóny. Keďže v zime sa koná naozaj málo svadieb, budete mať široký výber priestorov, dodávateľov, či účinkujúcich.

Svadobný blog