Country Svadba - Svadobné Oznámenia
Svadba

Country Svadba

By 12. septembra 2013 No Comments

Neradi idete s davom a najlepšie sa cítite so svojím nastávajúcim v stajni? Chcete nespútanú, s prírodou spätú svadbu? Hľadáte niečo, čo tu tak často nie je? Tak práve pre vás je tu country svadba.

Milujete zvieratá a venujete sa im celý svoj život. A aj počas svojho veľkého dňa sa ich nechcete vzdať. Sú súčasťou vás oboch a tak im chcete byť na blízku aj vo svoj veľký deň.  Stajňa a okolie sa dá upraviť tak krásne, že si to ani neviete predstaviť. Z vašej chalúpky a stajne sa stane kráľovské miesto,  na váš veľký deň.

Čo je vlastne country a kde sa vzalo? Country sa viaže na hudobný štýl, ktorý vznikol na juhu Spojených štátov. Country svadba znamená aj miestna. Preto sa country štýl mení od danej oblasti. Všade však dominuje stodola a statok spojený s prírodou. Country sa viaže k folkovej hudbe, keltskej hudbe, blues, gospelovej hudbe, humorne ladenej hudbe nazývanej hokum a k starobylej hudbe. Rýchly rozvoj nastal v 20. rokoch 20. storočia. Pôvodne sa nazýval tento štýl hillbilly. Názov country sa ujal v 40. rokoch 20. storočia a v 70.rokoch sa ustálil názov country a western. Najznámejšie mestá spojené s country sú Bakersfield v štáte California a juhovýchod Nashville v štáte Tennessee.

Inšpirovať sa môžete u najvačších hviezd country Paula Williamsa, Johnnyho Casha, Dolly Parton a Shania Twain.

Ak chcete nájsť ešte viac inšpirácie, zájdite si na americké westernové stránky, kde nájdete tie najkrajšie a aj najbizarnejšie možnosti obliekania, výzdoby a umiestnenia zvierat.

Kde svadbu v štýle country usporiadať? Ak svoje zvieratká ustajňujete v stajni nachádzajúcej sa v peknom parku,  o budovu máte postarané. Z tmavej stajne sa dá pomocou metly, dobrých priateľov a fantázie urobiť to najkrajšie svadobné posedenie. Ak k tomu pridáte drevené stoličky a stoly ozdobené prírodnými látkami a kovovým, alebo smaltovaným riadom,  budete mať to najkrajšie posedenie v country štýle. Môžete spraviť zo stajne aj malý palác. Tu použijete veľa svetlých látok, porcelánový riad, krištál a veľa svetiel.

Použite všetko, čo máte okolo seba. Práve bola žatva a vy máte okolo seba  stohy sena? Sem s nimi, ako pohodlné sedačky budú ideálne. Máte staré drevené sudy a dosky? Spravte z nich originálne stoly na večerné pohostenie a bar.

Na pohostenie môžete mať pečené prasiatko, alebo  na ražni opekať mladého býčka, alebo jahniatko. Nápoje môžete podávať v jednoduchých sklenených, alebo hlinených džbánikoch. Najlepšie sú domáce malinovky, mätová voda, citronáda, zázvorová, bazová a akákoľvek iná z rôzneho ovocia. Torta by mala byť domáca a v netradičných prírodných tvaroch. Alebo, ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása, a tak môžete zvoliť aj jednoduchý tvar torty.

Zábava sa nesie v hudbe country. Hrajte známe piesne od predtaviteľov tohto štýlu. Veľa kapiel sa objavilo aj na Slovensku a v Čechách. A ich piesne sú krásne a aj zábavné. Preto si pustite aj Nedvedovcov, Roberta Křesťana, Candy Floss, The Chapmans, Lucy and the man, Druhá Tráva, Wabi Daňek…. Ak by ste chceli inšpiráciu a nepoznáte žiadnych  country spevákov, kliknite si na stránky country festivalov a vytvorte si svoj originálny play list. Ak poznáte dobrú kapelu, ktorá vie hrať country, sem s ňou. Je to originálne a nesmierne zábavné.

Ak by ste si priali aj inú zábavu ako tanec, môžete sa inšpirovať američanmi a využiť slamu a okolité prostredie na hru paintball. Určite na takúto kultúrnu vložku nikto z hostí nezabudne. Krásne odeté dámy a páni s pištolami. Nikto nezabudne,  verte nám.

Tu nastáva chvíľa, kedy môžete svojich štvornohých kamarátov zapojiť do vášho šťastného dňa D. Odvezte sa na chrbátoch koníkov až na svadobnú hostinu. Užijete si príjemný pocit z jazdy a okolitej prírody a budete originálni. „Jupi ja jej“. Vy jazdiť viete, no vaša polovička nie. Nič sa nedeje. Zaopatrite si starý farmársky koč a odvezte sa na ňom,  koníky vás potiahnu. Ak ste moderní country nadšenci a radšej máte kone pod kapotou, využite staré americké nákladné auto a ak nie je žiadne nablízku, poslúžia dobre aj nové terénne autá.

S dekoráciami slamy a podkovou,  budú vyzerať úžasne.

V country štýle by sa malo niesť aj oblečenie nevesty a ženícha. Nesmú chýbať hlavné doplnky – country klobúk, kovbojské čižmy, vesta, traky a riflovina  vo všetkých farbách. Šaty nevesty sú biele a béžové. Do týchto farieb sa pridáva káro v rôznych farbách. Najkrajšie vyzerá biela sukňa s vrchom káro. Používajú sa aj doplnky šiat v červenej a čiernej farbe. Nám sa najviac páčia kombinácie bielej, kára a čižiem. Je to tak krásne country. Krásne vyzerajú aj riflové doplnky. Skúste riflovú košeľu a princeznovskú sukňu.

Pri družičkách a družboch platí pravidlo klobúkov a čižiem. Mal by ich mať každý, kto nám pri našej svadbe asistuje. Družičky môžu mať šaty rôznych farieb. Hlavne nech vyzerajú country. Držme sa zas pravidla, v jednoduchosti je krása, a nech nám je inšpiráciou príroda.

Nevesta by mala vyzerať  prirodzene a krásne romanticky. Používajú sa však aj výraznejšie pery, alebo oči. Makeup je prirodzený, vo farbách zeme, alebo výrazný. Hlavne červené pery. V prirodzenom makeupe sú pery krásne ružové, alebo jemne červenkasté, ako by ste práve zjedli maliny. Účesy sú rozviate vetrom, alebo, ako keby ste práve vybehli po romantických hrách zo stodoly plnej sena.

Zostávajú nám už len svadobné oznámenia. Chceme predsa, aby bolo všetko dokonalé. Pozvánky v štýle country  majú byť plné  symbolov  tohto štýlu. Sú na nich čižmy, kone, psi, ale aj veci, ktoré sa na farmách nachádzajú. Môžete si urobiť originálnu fotografiu a použiť ju ako pozvánku. Papier by mal byť recyklovaný, béžový, vyzerá, ako by ste ho mali už roky odložený niekde v stodole.  Využite odtlačky nôh svojich zvierat. Alebo slamu a staré podkovy pohodené v stajniach. Vynikajúce sú aj sedlá a uzdy pre kone. Najdôležitejšie je postaviť sa do stredu svojho statku a otočiť sa okolo svojej osi a keď skončíte, na svojom mieste zistíte, že v hlave máte minimálne tri nápady. Ak si však neviete rady aj naďalej, zastavte sa na našej stránke LarisDesign so svadobnými oznámeniami a my vám radi pomôžeme.

Svadobný blog