SVADOBNÉ OZNÁMENIA A SVADBA V ŠTÝLE BOHO -
Svadba

SVADOBNÉ OZNÁMENIA A SVADBA V ŠTÝLE BOHO

By 19. augusta 2013 No Comments

Čo je vlastne Boho-chic style? Dnes sa začína čoraz častejšie tento pojem objavovať v móde, životnom štýle a aj v svadobných trendoch. V zahraničí vznikajú stránky, na ktorých si môžete objednať svadbu v Boho štýle.

Ako by takáto svadba mala vyzerať,  vám priblížime v dnešnom blogu.

Boho, je skratka bohéma, a v minulosti sa  prevažne dotýkal  hlavne umeleckej scény. Jeho začiatok siaha až do polovice 19.storočia. Za príklad si uvedieme prerafaelistické ženy. Prerafaelisti boli väčšinou umelci, kritici a básnici, prevažne anglického pôvodu. Námety a látku čerpali z ideí a umenia stredoveku. Riešili neustále otázky života, smrti, lásky a podlosti.

Dnešný Boho štýl má veľa spoločného s tým z minulosti. Za starých čias sa Boho štýl sústredil hlavne do umeleckých štvrtí miest. Môžeme si ho všimnúť aj na vysokých školách umeleckého zamerania. Na podobných miestach sa objavuje akosi prirodzene. Nie je to ani voľba a ani trend, je to čisté vyjadrenie kreativity, tak, ako je láska k umeniu a životu vo všeobecnosti. Často sa stáva celoživotnou súčasťou takto zameraného človeka.

Dnes tento štýl prináša do uponáhľanej doby  potešenie z farebných mixov etno vplyvov a vášnivú oslavu života, umenia a hudby, až po ten najdivokejší rock. Nekomplikovaný, ležérny štýl, nestratil svoju originálnu tvár a stal sa osviežujúcim korením dnešného života.

Čo to znamená v dnešnom svadobnom svete? V jednoduchosti bezstarostnosť, uvoľnenosť, zasnenosť, teplé slniečko, prírodu, dobrodružstvo, romantiku…. Je to nekonvenčný spôsob, ako zvýrazniť osobnosť ženicha a nevesty a zároveň uniknúť od svadobnej klasiky. Zamerať by ste sa mali hlavne na výber oblečenia a zdobenia, ktoré vás bude identifikovať ako pár. Nie je dôležité, aby ste pôsobili ako z katalógu. To je na Boho  najlepšie, hlavne žiadny stres.

Najvytúženejšou súčasťou každej svatby sú šaty nevesty. Už ako malé dievčatká, každá z nás, si aspoň raz,  predstavovala svoje svadobné šaty. V Boho sú šaty ako letný vánok. Sú ľahké, vzdušné a híria farbami zeme. Prevažne sú to odtiene bielej a béžovej, no v neposlednom rade aj všetky odtiene bledo zelenej, tlmené metalické farby,  ako je zlato, meď a striebro. Veľmi obľúbenou a zároveň ozvláštňujúcou farbou je ametystová. Pri takýchto šatách sa netreba báť ani výrazného a detajlného zdobenia.

Ako by mala vyzerať v štýle Boho? To je na tom to najkrajšie. Poprezerajte si svoje staré fotky a vytvorte si svoj vlastný timeline. Môže to byť napríklad aj na dube, ktorý sa nachádza blízko svadobných stolov, ktoré ste vyzdobili starou záclonou od babičky. Máte starý krištáľový luster? Zostalo vám z neho veľa rôznych krištálikov? Porozhadzujte ich medzi taniermi, ktoré ste pozbierali po rodine. Každý je iný a originálny a preto sa vám hodí. Natrhajte lúčne kvety a dajte ich do jednoduchých fliaš z mliečneho skla. Alebo, máte veľa zaváraninových pohárov? Previažte ich kúskami suchej salamy a máte originálne vázy. Neustále však platí, hľadajte medzi farbami a v prírode. Tu je inšpirácie neúrekom. Nájdete jej tak veľa, že sa nebudete vedieť rozhodnúť. Dôležité je dať na svoje pocity a hlavne, aby ste sa cítili dobre.

Ak by ste všetkých chceli naozaj šokovať, prenajmite si na celý víkend chatu v horách. A zapojte svoju rodinu a priateľov do prípravk vášho dňa D. Budú mať pocit, že sú priamimi účastníkmi svadby a nie len pozorovateľmi.  Vymyslite hru. Pripravte im ručne vyrobený papier nastrihaný v tvare, ktorý sa vám páči. A počas celého dňa vám budú všetci písať odkazy a pripevňovať ich na váš timeline. Verte, nikto  na váš deň D nezabudne.

Ako by mala vyzerať tá správná vizáž boho nevesty. Je to tak jednoduché. Rozpustené vlasy, ktoré sú krásne lesklé a na oko vôbec nie upravené. Mali by vyzerať ako by sa vám práve s nimi pohral letný vánok. Ozdobám sa medze nekladú. Čo tak čelenky a šatky v štýle gypsy. Alebo uviazaný závoj na boku hlavy? V slnečných teplých dňoch môžeme využiť z praktických no aj veľmi pôvabných doplnkov klobúky. Môžete si zvoliť akúkolvek farbu vlasov. Vyvážite to prirodzeným make-upom, ktorý si doslova boho štýl žiada. Na očné tiene by ste mali naniesť odtiene béžovej a hnedej. Pery zostávajú bez nalíčenia. Pretože práve vaša farba je tá pravá.

V neposlednom rade sú dôležité svadobné oznámenia a svadobné pozvánky. Upredňostňuje sa nápad a originalita. Preto, na túto príležitosť sa hodia svadobné oznámenia a pozvánky vyrábané ručne. Staré čiernobiele fotky z vášho detstva. Staré gombíky od babičky. Vysušené kvietky a kúsky slamy sú tými najvhodnejšími prvkami na vytvorenie vašej originálnej pozvánky. Našli ste pávie perá , odkladajte ich. A raz ich použijete práve na svoje oznámenia.

Veľmi oblúbenými materiálmi na svadobné oznámenie je ručne vyrábaný papier, starý kartón, staré noviny, pokrčený papier alebo nádherné listy javora, gaštana či duba. Písať priania môžete ručne. Vaše písmo je to najoriginálnejšie. Alebo môžete použiť linorit, starý spôsob knihtlače či poskladať písmenká z rôznych kusov papiera, alebo látky. Našli ste  starú krajku, použite ju ako zaujímavú tlač na oznámenie. Opäť platí, nebojte sa ničoho, experimentovanie je skutočná podstata Boho štýlu. Buďte kreatívni. Pravidlom je, že žiadne pravidlá neexistujú. Ničoho sa nebojte a nič si nedajte vyhovoriť Je to len vaše vyjadrenie sa. A je jedno čo si ostatní myslia. Ak sa to niekomu nepáči, dotoho, práve preto. Je to tá správna cesta. Tá Vaša.

Svadobný blog