Iný kraj, iný mrav aj v svadobných oznámeniach - Svadobné Oznámenia

Rozmanitosť sveta sa prejavuje v mnohých podobách, ktoré navzájom vytvárajú pestrý obraz rôznorodosti života. Je toho dosť, čo nás spája, no takisto nájdeme mnoho jedinečného, čo je v závislosti od danej národnosti výnimočné. Platí to aj v oblasti dizajnu a výroby svadobných oznámení, pri ktorých sa vždy zohľadňuje vplyv kultúry a mentality krajiny.

Každá národnosť sa vyznačuje svojskými zvykmi, ktoré najlepšie vystihujú jej kultúru. To sa takisto prenáša do prípravy svadobných slávností, ku ktorým nepochybne patria aj svadobné oznámenia. Výnimočnými motívmi a kombináciami farieb sa môže pochváliť mnoho krajín, ktoré prinášajú svetu dizajnu inšpiráciu a udávajú v ňom najnovšie top trendy.

Americké svadobné oznámenia zdobí jednoduchosť

USA možno považujeme za epicentrum moderných trendov plných futuristických prvkov, čo je sčasti pravda, avšak výrobcovia svadobných oznámení vsádzajú skôr na klasiku a tradície spojené s kresťanským cítením mnohých zákazníkov. Aktuálne je v kurze príjemný vintage štýl so silným vplyvom bielej a striebornej a pomaly prichádza ďalšia vlna retro. Bláznivejšie typy skúšajú aj rôzne námornícke motívy. Dôraz sa kladie na umelecké prvky, takže krasopis a ilustrácie sú stabilnou súčasťou.

Vášnivý latinskoamerický dizajn

Temperament, vášeň, slnko a tanec, presne takto si predstavujeme latinskoamerické svadby. Prežiť svadobnú zábavu v Južnej Amerike je určite veľkým zážitkom, na ktorý vás navnadia už samotné svadobné oznámenia. Tie sú bohaté na výrazné farby ako červená, žltá či odtiene oranžovej. Tamojší zákazníci v poslednom čase prepadli fotkám v dizajne, z ktorých sa široko otvorenými ústami usmievajú na adresátov. Na rozdiel od USA a Kanady len ťažko očakávať jednoduchosť a skromnosť, práve naopak.

Rusi milujú tradície a umenie

Ruská slovanská kultúra má blízko k tej našej, no pri tvorbe svadobných oznámení by sme veľa podobného nenašli. Ruský konzervativizmus sa prejavuje aj pri príprave svadieb, čo je pre tvorcov svadobných oznámení motiváciou vymýšľať kombinácie tradičných vzorov. Aj preto nájdeme na typických ruských oznámeniach srdiečkové a kvetinové motívy, ktoré sú doplnené reliéfnym písmom. Nechýbajú ani lesklé stužky zo saténu a zamilované verše pre vytvorenie umeleckého dojmu.

Slovenskí návrhári majú čo ponúknuť

Slovensko za elitou najsilnejších dizajnérskych veľmocí nijak nezaostáva a naši návrhári majú ideálne podmienky na prejavenie svojho talentu. Návrhy sú bohaté na kombinácie tradičných domácich prvkov so zahraničnými motívmi od klasických po tie najmodernejšie. Za zmienku stoja aj používané materiály, ktoré nájdeme v rôznych kreatívnych prevedeniach. V každom prípade sa môžete spoľahnúť, že pri objednávke svadobných oznámení od šikovných profíkov sa vám za prejavenú dôveru odvďačia atraktívnym dizajnom.

Svadobný blog