Svadba cez internet? - Svadobné Oznámenia

Prichádza k nám nový svadobný trend alebo ide len o obyčajný výstrelok bláznov? Zmení sila internetu doterajšie čaro obradov uzatváraných bozkom a prsteňmi a začnú byť v móde online svadby? Odpoveď nám prinesie (ne)záujem o svadby cez internet, o ktorých sa začína hovoriť čoraz častejšie.

Nie každý si potrpí na veľké slávnostné ceremónie plné muziky, jedla a dobrej nálady. Mnohí novomanželia by sa radšej vzali niekde v súkromí bez hostí, no aj tieto uzavretejšie typy túžia po spoločnom objatí a držaní sa za ruky. Čo potom priťahuje niektoré páry na svadbách cez internet, pri ktorých sa vidia len na monitore? Je v tom naozaj len vzdialenosť alebo má takáto svadba aj iné dôvody, o ktorých sa verejne nehovorí?

Populárne z rôznych dôvodov
Motivácia uskutočniť svadbu cez internet môže byť rôzna a partneri si nájdu dôvody od tých normálnych po šialené. V jednom prípade sa stalo, že ženích ochorel a bol hospitalizovaný, no svadbu nechcel zrušiť. Situáciu vyriešil tým, že neveste stojacej pred oltárom povedal áno cez skype. Scenár sa premietal na veľkej obrazovke v kostole, kde hostia sledovali obrad s úplne netradičným priebehom.

Online svadby sa spájajú s podvodmi
Viacero zahraničných médií prišlo s trochu odlišnými príbehmi, ktoré ani zďaleka nie sú tak dojímavé. Svadby cez internet totiž organizujú aj podvodníci, pričom ich cieľom je získanie občianstva alebo iných výhod prameniacich z uzatvorenia sobáša. Špeciálne sa o podvodoch hovorí v USA, kde hlásia zvýšený počet online obradov. Kým sa ale nezmení zákon, online svadby budú legálne, takže úrady s tým nemôžu nič robiť.

Zabudnite na svadobnú atmosféru
Okolo organizácie svadieb býva dosť veľký zhon, pričom cieľom je pripraviť nezabudnuteľný zážitok. Elegantná výzdoba, veselí hostia a príjemná atmosféra sprevádzaná zábavou je pre svadbu typická. Práve pri obrade cez internet účastníci prichádzajú o tieto skvelé momenty, na ktoré sa dá s úžasom spomínať po celý život. Najbližšia rodina si takisto nebude môcť odložiť na pamiatku svadobné oznámenia, ktoré sú tým najlepším symbolom každej svadby.

Éra klasických svadieb uzatváraných pri oltári, v kaštieli alebo na exotickom mieste sa určite nekončí. Po najnovšom však do výberu spôsobu sobáša prehovára práve internet. Otázne je, nakoľko pri týchto svadobných obradoch ide skutočne o lásku alebo len o kalkul prinášajúci profit. Aj preto je dôvera voči online svadbám slabá a absencia ozajstného zážitku mínusom, kvôli ktorým sa nedá očakávať veľký nárast záujmu.

Svadobný blog