Krásne Slovensko – najkrajšie miesta na svadbu - Svadobné Oznámenia

Slovensko je malá, ale nádherná krajina. Ukrýva v sebe viac romantiky, ako si myslíme. Každý chce svoju svadbu na mieste, ktoré mu zostane v pamäti. Je len na vás, ako si miesto svojej svadby predstavujete. Niekto sa chce stať princeznou a iný zas nechce odísť zo svojho statku. Pre princezné sú k dispozícii nádherné hrady, zámky a kaštiele ukryté v najrôznejších kútoch slovenskej krajiny. Pre tých, čo maju radi prírodu a nevedia sa jej vzdať ani počas svojho najkrajšieho dňa v živote sú k dispozícii malebné penzióniky. A ak chcete zostať verní slovenským tradíciám, určite sa poohliadnite po starých mlynoch a salašoch. Bude to pre vás zážitkom.

My sme vybrali pár zaujímavých typov, kde je možné svadbu usporiadať. Dúfame, že vám troška pomôžeme s rozhodovaním.

Začneme hneď s najväčším a veľmi romantickým miestom. Zámok Bojnice je postavený na travertínovej skale, s gotickými a renesančnými základmi. Zámok prešiel mnohými majiteľmi. Spomenieme tie najznámejšie mená, ako Ján Korvín, ktorý bol nemanželským synom Mateja Korvína. Povesti hovoria, že Matej často navštevoval Bojnice. Úradné listiny podpisoval a diktoval pod lipou nachádzajúcou sa pred vstupom do hradu. Listiny vždy končili slovami: „Sub nostris dilectis tillis bojniciensibus“ , znamenalo to „Pod našimi milými lipami bojnickými.“

Na renesančný zámok sa premenil Bojnický zámok vďaka Františkovi Thurzovi. V druhej polovici 17. storočia sa vďaka Pálfiovcom prestaval do barokového štýlu. Posledná prestavba prebehla v neogotickom štýle. Pri prestavbe sa Ján František Pálfy inšpiroval najmä monumentálnymi stredovekými európskymi architektúrami z Talianska a Francúzska. A práve preto sa táto stavba stala tak obľúbeným objektom na svadby. Jeho rozprávkovosť, vám umožní vysnívanú rozprávkovú svadbu.

Svadba na Bojnickom zámku je nezabudnuteľným zážitkom. Počas svadby na vás dýcha nevšedné prostredie dávnej minulosti, ktoré spraví s každej svadby zážitok. Obrad sa koná v Zlatej sále, ktorá je svojou trblietavou krásou predurčená na umocnenie najvýznamnejšieho okamihu v živote človeka. Pod zlatým anielskym stropom si hovoria svoje áno snúbenci z celého sveta.

Druhé krásne miesto na romantickú rozprávkovú svadbu sa nachádza neďaleko Bojníc, v obci Čereňany. Toto krásne miesto existuje od roku 1329. Kým v stredoveku slúžil ako útočisko obyvateľstva pred nájazdníkmi, dnes vás privinie a ochráni pred stresom a zhonom každodenného života. Určite sa vám bude páčiť prechádzka starostlivo udržiavanou záhradou, v tieni tristoročných líp. Po prechádzke vás prekvapí pozorná obsluha a chutné jedlá, v štýlovo zariadených priestoroch. Pre pocestných majú na tomto malebnom mieste pripravené prenocovanie s raňajkami od zámockého pána. Toto miesto je pravidelne odmeňované prestížnymi hodnoteniami.

Na popis krásnych miest na Slovensku, kde by sa dala usporiadať vysnívaná svadba, by sme potrebovali veľa miesta na internete. A tak sa s vami podelíme aj o zoznam romantických miest na svadbu.

Hrady: Devín (exteriér), Červený kameň (Hradná lisovňa Hradné pivnice, Hradná jazdiareň, Sala Terrena, Rytierska sála, kaplnka, spoločenské priestory v predhradí), Trenčiansky hrad (Barborin palác, Delová bašta), Beckov, Holíč, Slovenská Ľupča, Levice (koncertná sála), Modry kameň, Strečno, Oravský hrad, Liptovský Hrádok, Kežmarok, Krásna Hôrka, Spišský hrad, Humenné….

Zámky: Smolenice (Červený salónik, vonkajší areál záhrady), Bytča, Zvolen, Vígľaš, Banská Štiavnica (Starý zámok), Betliar…

Kaštiele: Kaštieľ Tomášov (Tomášov), Dolná Krupá, Jaslovské Bohunice, Château Krakovany, Hlohovec, Klátova Ves, Beladice, Mojmírovce, Tartuff (Beladice), Topoľčianky, Chateau Appony (Oponice), Malé Vozokany, Amade Château (Vrakúň), Čereňany, Château Mignon (Dubnica nad Váhom), Martin (Záturčie), Orlové, Hronsek, Svätý Anton, Palárikovo, Château Belá (Belá), Šalgovce, Fričovce, Hanušovce a ďalšie.

A ak nechcete mať pompéznu, rozprávkovú svadbu, ale sa vám viac páčia slovenské tradície a jednoduchosť spojená s prírodou, využite množsto krásnych mlynov, prerobených na penzióniky a reštaurácie. Určite si prídete na svoje . A ak máte radi naozaj jednoduchosť a veľké svadby sa vám nepáčia, skúste si spraviť svadbu v parku, záhrade, horskej chate, alebo jednoducho vonku. Predtým si však zistite, komu pozemky patria. A ak sa dá, prenajmite si ten kúsok len pre seba. Miest na svadbu je neúrekom, len treba použiť svoju fantáziu.

Svadobný blog