Čo si obliecť na svadbu ako hosť - Svadobné Oznámenia

Už sme veľa popísali o tom, ako by mala vyzerať svadba a nevesta. Ale, ako na svadbu nášho najlepšieho priatela? Teraz sa pokúsime pomôcť hosťom, ktorí sa na veľký deň chystajú hlavne zabávať a podporiť svojich priateľov. Nie je vôbec jednoduché si vybrať to správne oblečenie. Nie ste to síce práve vy, kto si ide povedať áno, ale otázka, čo na seba vás trápi rovnako, ako nevestu. A my sa dnes zameriame na letnú svadobnú módu, aby sme vám trochu výber ulahčili.

Svadba v lete je krásna. Môžeme si na ňu obliecť veľkú paletu farieb. Ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú. Vonku je nádherne teplúčko a preto sa snažte hľadať vzdušné a ľahké materiály. Hlavným pravidlom ostáva, máte byť krásna, ale najkrajšia má byť nevesta. Nesnažte sa ju zatieniť.

Na šatách môžu byť nádherné letné vzory v žiarivých farbách. Všetko záleží aj od toho, na akú svadbu sa chystáte. Na niektorých svadbách je oveľa uvoľnenejší drescode, ako na iných. Treba si dopredu zistiť, kde sa koná obrad a hostina. Nie je vhodné si dať na svadbu na zámku, krásne šaty vhodné na plážovú svadbu a naopak. Dnes je veľmi moderné robiť svadbu v rôznych štýloch. Populárne sú najmä hipster, coutri, boho a potom extrémy, ako svadba v štýle Hviezdnych vojen. Tu máte výber o niečo jednoduchší. Viete aspoň približne čo hladať.

Koktejlové šaty sa budú hodiť na mestskú svadbu či obrad na mestskom úrade. Môžete si ich dať aj na svadbu, ktorá sa koná niekde v pompéznom zámku a nevesta vyžaduje formálne oblečenie, aby to malo úroveň. Strihovo si dajte záležať na šatách hlavne vtedy, ak ide o ponpéznu oslavu s množstvom hostí, pričom ste boli upozornení na výnimočnosť akcie. Večerné šaty a toalety sú však vhodné najmä, ak ste vo veľmi blízkom príbuzenskom vzťahu s mladomanželmi a je súčasťou vášho „statusu“ pôsobiť okázalejšie, ako napríklad nevestine kamarátky z práce. Ak ste však jedna z tých kamarátok, tiež situácie nepodceňujte. Práve naopak – voľte príťažlivé, na pohľad ľúbivé šaty, ktoré pozdvihnú vašu postavu. Napríklad odhaľte ramená v šatách bez ramienok, či pekné lýtka v nadýchaných šatách s tutu sukienkou po kolená.

Ak sa svadba organizuje pod holým nebom, vsadiť môžete práve na spomínané výraznejšie vzory a jemné, ľahké a nadýchané materiály. Z farieb je tabu jedine biela, nemusíte sa báť ani výraznej čiernej či červenej, alebo pestrých vzorov. Veľmi nežne a žensky budú pôsobiť tóny pudrovoružovej či belasej, alebo pepermintovej – pozor však na to, aby podobné odtiene neobsahovali aj šaty nevesty – ak nie ste družička s predpísaným dress-codeom, budete pôsobiť nepatrične.

Tou pravou bodkou pre váš zvolený svadobný outfit, sú vhodne zvolené doplnky k vašim spoločenským šatám. Voľbu topánok neberte na ľahkú váhu. Pri výbere vhodných topánok dbajte na to, aby sa vám v nich príjemne a pohodlne tancovalo a samozrejme, aby sa štýlovo hodili k šatám. Topánky majú byť s uzavretou špičkou, sandáliky nie sú vhodnou obuvou, ak sa nechystáte na plážovú svadbu, alebo svadbu v boho štýle. Ak ste náruživou tanečnicou, pre ulahodenie vaším nohám si môžte dopriať napr. gélové vložky do topánok, alebo si zobrať nenápadné balerínky, ktoré sa dajú poskladať a v prípade úplnej únavy vytiahnuť, ako prvú pomoc. Nezabúdajte ani na správny výber kabelky, ktorá by mala ladiť s topánkami. Neberte si kabelku veľkých rozmerov, mala by mať naopak, menšie rozmery oproti kabelke na bežné nosenie. Kabelka slúži na úschovu najnutnejších veci – nejaké tie šminky, parfum, poprípade náhradné silónové pančušky.

Svadobný blog