Ponáhľať sa so svadbou alebo radšej vyčkávať? - Svadobné Oznámenia

Máj – lásky čas praje mladomanželom viac ako ktorékoľvek iné obdobie. Mnohé páry túžia spečatiť svoju lásku práve v tento mesiac, no často ide o uponáhľané rozhodnutie, ktoré môže priniesť komplikácie. Je lepšie trpezlivo vyčkávať alebo skôr zariskovať, aby sa svadba stihla ešte v máji?

Symbolika mája ako času ideálneho na sobáš láka mnohé zamilované páry. Nežná atmosféra a hlavne viera v požehnanie najzamilovanejšieho mesiaca je lákadlom pre mnohých. Niektorí dokonca považujú máj za jediný vhodný mesiac a sú pre neho ochotní stihnúť svadbu, nech to stojí hocičo. Či je takéto uponáhľané rozhodnutie správne, to ukáže až čas.

Čím láka májová svadba

Rozkvet ako symbol nového začiatku – Pre máj je typický rozkvet a prebúdzanie prírody, čo môže byť správnou symbolikou pre začiatok nového života v spoločnom partnerskom zväzku. Tú odzrkadlia všade prítomné živé kvety, ktoré sa hodia do každej výzdoby, pričom svojou prenikavou vôňou spríjemnia atmosféru.

Obdobie vhodné pre svadbu vonku – Dni sa predlžujú, noci otepľujú, pribúda slnka a s tým aj dobrej nálady. V máji sa konajú prvé svadby vonku, či už na rančoch, pod záhradným stanom alebo v teplejších dňoch pri jazerách. Nevesta si môže užiť svadobné šaty bez toho, aby mrzla a svadobčania si poriadne zatancujú na čerstvom vzduchu pod holým nebom.

A čo nešťastné povery?

Napriek ideálnym praktickým a estetickým podmienkam, ktoré máj prináša, sa do uzatvorenia zväzku v tomto mesiaci veľa párov nehrnie. Dôvodom môže byť povera našich predkov, ktorá nepriala nevestám vydávajúcim sa v tomto mesiaci. Čísla ukazujú, že počet májových svadieb zaostáva za letom a začiatkom jesene, čo sa môže aj nemusí pripísať nešťastným poverám.

Ak veríte poverám, potom sa so svadbou neponáhľajte. Pokiaľ ich považujete za výmysel a chcete stihnúť romantickú májovú atmosféru, chytro začnite s prípravami. A začať môžete práve s výrobou svadobných oznámení s atraktívnou májovou tematikou, ktoré zaistia hojnú účasť a pozdvihnú tak špeciálnu atmosféru svadby v tomto mesiaci.

Svadobný blog

Leave a Reply