Svadba na hrade - Svadobné Oznámenia

Tradičná hudba, romantická atmosféra, história dýchajúca na každom kroku. Aj takýto obraz svadby v klasickom šate môže byť pre mnohých novomanželov dokonalou predstavou o tom, ako spojiť svoje životy a vstúpiť do nich s požehnaním lásky a radosti.

Svadby organizované v útrobách hradných nádvorí dnes nie sú ničím ojedinelým. Čoraz viac zaľúbených párov si chce spríjemniť svoj veľký deň návratom do minulosti a povedať si áno v duchu tradícií. Práve hradné a zámocké areály môžu byť skvelým miestom na splnenie tohto sna, stačí navnadiť správnu atmosféru dávnych dôb a naplno sa oddať jej pôvabu.

Výzdoba v honosnom štýle

Pri výzdobe svadobnej sály, ktorá je súčasťou hradného interiéru, sa rozlúčte so skromnosťou, snáď len s výnimkou malých zámockých kaplniek, kde sa uskutoční obrad. Rozľahlé priestory s vysokými stropmi a masívnym dreveným nábytkom si priam pýtajú drahé textílie, doplnky z cenných kovov a hlavne bohaté svadobné stoly, ktoré vás vtiahnu do sveta aristokracie.

Dobroty tradičnej kuchyne

Ak spomíname hostinu, pri svadbách na hrade môžeme vsadiť na tradičné pokrmy, na akých si kedysi pochutnávali páni. Šikovní kuchári nám ich pripravia so súčasnými ingredienciami, čo neplatí len o receptúre, ale aj o aranžmáne na tanieri. Pre lepší dojem sa odporúča využiť aj starožitný riad, ktorý spoločne s pozvánkami k svadobnému stolu vo vintage štýle vzbudí ten správny klasický dojem.

Pestrý stredoveký program

Aby svadba nebola len o výzdobe a jej atmosféra sa verne podobala na tú stredovekú, oživiť ju môžeme pestrým program. V rámci možností môžeme do svadobného scenára zahrnúť aj vystúpenie sokoliarov, historických šermiarov či tanečníkov v dobových krojoch. Práve tieto čísla dodajú slávnosti to pravé, čo by na hrade nemalo chýbať.

Organizácia svadby na hrade nepatrí k najlacnejším záležitostiam, čo spôsobujú najmä ceny za prenájom hradného nádvoria či interiéru. Napriek tomu sa táto investícia často ukáže ako správna a svadobný deň sa stane najkrajším v živote. K tomu však nestačí len vysnívaný hrad. Potrebovať budeme podporu našich najbližších, ktorí sa potešia pozvánke v podobe pekného svadobného oznámenia, najlepšie vo viktoriánskom alebo obľúbenom vintage štýle.

Svadobný blog

Leave a Reply