Pre a proti svadby v zime - Svadobné Oznámenia

Plánovanie svadby inšpirovanej zimou je nepochybne čarovné. Len si to predstavte, ako kráčate cez honosnú obradnú uličku v ústrety svetielok na vianočných stromčekoch a všetci s napätím čakajú, až zastanete pred oltárom. No svadba v zime nemá len svoje výhody. Ušetrite si čas a spíšte si všetko, čo plánujete stihnúť. My vám prinášame dôležitý zoznam kladov a záporov svadby v zime.

Prečo sa vziať práve v zime? Aké sú výhody takejto svadby?

1. Jednoznačne ušetríte peniaze Pretože v tomto ročnom období nieje svadobný boom ako v máji, v lete či septembri a teda i ceny priestorov (sály) sa pohybujú v prijateľných cenách. A tiež medové týždne vás výjdu na menej ako v lete 🙂

2. Dostupnosť vami vysnívaného miesta Svadobné priestory, sály zväčša v zime zívajú prázdnotou a to vám hrá do karát, keďže si máte z čoho vyberať a nemusíte sa prispôsobovať termínom, ani sa báť, že vám niekto vaše vysnívané miesto rezervuje.

3. Trvanlivosť zákuskov a svadobnej torty Chlad im určite prospieva pri prevoze i skladovaní. Vydržia pevné a čerstvé, nebudú sa topiť a i manipulácia s nimi bude jednoduchšia.

4. Rozprávkové fotky na večnú pamiatku Predstavte si vločky snehu, ako jemne padajú okolo vás a so šikovným fotografom sa zmenia na fotkách na čarovný trblietajúci sa prach. Budete sa cítiť nie ako princezná, ale priam ľadová kráľovná. Nehovoriac o dokonalom make-upe, ktorý sa v chlade predsa netopí a ani vy sa toľko nebudete potiť.

5. Rodina, priatelia a známi majú kopec času Nemajú toľko povinností ako v lete, keď sú dlhšie dni, niesú odcestovaní na dovolenke a tak i pravdepodobnosť účasti na svadbe je oveľa vyššia. Ľudia sa v zime radi zúčastňujú spoločenských udalostí.

3 hlavné negatíva, ktoré potrápia zimnú nevestu:

1. Počasie, ktoré nemusí výjsť podľa predpovede Snehové záveje či poľadovica sú nepríjemné a dokážu vám váš deň poriadne skomplikovať, spôsobujú obavy o bezpečný prevoz svadobčanov, nevesty a ženícha nevynímajúc.

2. Dátum konania svadby Ten si veľmi starostlivo vyberajte, aby sa nestalo, že si ju naplánujete počas Vianoc, to by hostí asi nepotešilo. Na Vianoce chce byť každý doma s rodinou, no i Silvester by sa mohol zdať ako nevhodný dátum na svadbu.

3. Možno trochu nekomfortné svadobné šaty Pri dôležitých momentoch svadby musí byť nevesta zahalená v kožúšku, aby neprechladla, tak sa možno vytratí čaro okamihu.

Nenechajte sa však odradiť. Svadba v zime, s bielou snehovou kulisou je jednoznačne rozprávková a krásna a ak ste sa rozhodli povedať si svoje áno práve v tomto období, prajeme veľa šťastia do spoločných chvíľ a aby vám počasie prialo.

A ak ešte nemáte svadobné oznámenia, my sa o všetko s radosťou postaráme.

Svadobný blog