Ručne maľované svadobné oznamká - Svadobné Oznámenia

Niekoho láka prepracovaný grafický dizajn s progresívnymi prvkami v nadčasovom štýle, iní zas nedajú dopustiť na klasickú ručnú prácu a originálne cítenie dizajnéra. Práve pre druhú skupinu zákazníkov sú určené maľované svadobné oznamká.

S ručne maľovanými svadobnými oznámeniami sme sa v posledných rokoch stretávali o čosi menej. Dôvodom bol boom spojený s príchodom nových grafických a polygrafických techník, ktoré na istý čas zatienili ručnú prácu. Situácia sa však vracia do starých koľají a popri širokej ponuke moderných grafických kolekcií sa výrazne rozširujú aj ručne maľované návrhy.

Kvalita svadobných oznámení a elegancia v jednom
O estetickom vzhľade ručne maľovaných oznámení pochybovať nemusíme. Otáznik sa však spája s kvalitatívnou úrovňou, najmä s ich trvácnosťou. O tú sa ale báť nemusíme, pokiaľ sa dodržiavajú všetky kritériá na ich prvotriednu výrobu. Maľované motívy sa totiž aplikujú na kvalitný matný papier s vhodnou gramážou (zväčša 300 gramov), čím sa zaistí aj kvalita, aj elegancia.

Nielen tradičné ľudové motívy
Keďže v našich končinách má folklór a s ním spojené ľudové motívy silnú tradíciu, niektorí zákazníci si ručne maľované oznámenia mylne spájajú iba s touto tematikou. Ponuka vzorov, ktoré sa dajú na oznámenia namaľovať, je však oveľa širšia. Obľúbené sú motívy z prírody, napríklad olivové listy, lúčne kvetiny a pod., alebo rada ďalších námetov vhodných k téme lásky, vášne a romantiky.

Maľované oznamká na mieru
Podobne ako pri iných svadobných oznámeniach, aj v prípade tých ručne maľovaných môžete vyžiť tvorbu svadobných oznámení na mieru. Do návrhu zakomponujeme čokoľvek, čo ladí s vašou predstavou o vysnívanom dizajne. Okrem sympatických malieb tak môžete vsadiť aj na zdobené písmo, netradičné formáty alebo dekorácie ako čipka a pávie pierko.

Špeciálny tip na záver: Nie sú to len svadobné oznamká, kde môžete využiť ručne maľované motívy. Svoje uplatnenie si nachádzajú na všetkých svadobných tlačovinách, takže ak chcete obliecť svoju slávnosť do rovnakých šiat, odporúčame vsadiť na ručne maľovanú prácu aj pri menovkách, pozvánkach k svadobnému stolu a etiketách na svadobné víno.

Svadobný blog