Svadba podľa ročných období - Svadobné Oznámenia
Svadba

Svadba podľa ročných období

By 22. apríla 2013 No Comments

Každá svadba je výnimočná a má svoju atmosféru. Výnimočná je v neposlednom rade i ročným obdobím, v ktorom sa koná. Ak ešte stále váhate kedy si naplánovať Váš veľký deň, možno Vám najbližšími riadkami pomôžeme túto otázku vyriešiť.

O jari mnohí hovorievajú, že je to optimistické a najkrajšie ročné obdobie. Po dlhej zime príde slnečné počasie, vtáčiky spievajú, stromy a kvety začínajú kvitnúť. Jar je známa svojimi pastelovými farbami, ktorým môžete prispôsobiť všetko, na čo si len spomeniete. Stoly ozdobte snežienkami, svadobnú tortu posypte marcipánovými ružičkami a miesto klasických bielych šiat sa poobzerajte po farebných. Na jar letia všetky pastelové odtiene ružovej, žltej, modrej, fialovej či hráškovo zelenej. Nebojte sa zamerať i na tie najmenšie detaily. Svadobné oznámenia napríklad ozdobte malinkými kvietkami alebo farebnými motýlikmi. Pri hľadaní vhodného miesta nezabudnite, že počasie na jar nebýva vždy ideálne a ak sa aj rozhodnete uskutočniť svadbu v exteriéri, majte v zálohe i plán B. Odporúčame väčší penzión alebo napríklad ranč, kde sa môžete zabaviť vonku i vo vnútri.

Letné „áno“ má svoje čaro. Tieto svadby sú v podstate skoro bez obmedzení, vyblázniť sa môžete pri organizácii, vo výzdobe, v programe i počas samotného svadobného dňa. Počasie je nádherné, slniečko svieti a skvelá nálada je taktiež súčasťou letných dní. Pri letnej svadbe sa netreba báť experimentovať, práve naopak. Buďte originálni a pustite svoju fantáziu na plné obrátky. Dovolené sú netradičné miesta, najveselšie farby, originálne kvety, krátke svadobné šaty či farebné obleky. V letných mesiacoch sa nebojte zorganizovať Vašu svadbu pod holým nebom, v záhrade obľúbenej reštaurácie, alebo pozvite najbližšiu rodinu a priateľov na svadbu pri mori. Keby náhodou na pár minút zapršalo, tak Vám bude určite pršať šťastie. Svadobné oznámenia môžu byť netradičné, farebné, bláznivé, kvietkované … jednoducho také, aké si predstavujete leto práve vy.

Jesennou svadbou môžete ušetriť. Prečo? Tieto svadby sa označujú za mimosezónne, no my v Larisdesign ich máme rovnako radi, ako tie v ostatných ročných obdobiach. Príroda hrá tými najkrajšími a najzaujímavejšími farbami, stále pretrvávajú relatívne príjemné teploty a pri výzdobe môžete zažiariť netradičnými doplnkami – gaštanmi, tekvicami či jesenným ovocím. Tieto doplnky sa nebojte zakomponovať ani do svadobných oznámení, pridajú im na originalite. Jesenná svadba môže dýchať históriou alebo prvkami rustikálna. Vystihujú ju sýte farby ako žltá, oranžová, hnedá i červená. A chladnejšie počasie vyriešite hostinou v kaštieli a šatami s dlhším rukávom.

Svadba v zime? A prečo nie! Môžete ušetriť možno až polovicu nákladov, zoženiete všetko, čo budete chcieť, nakoľko Vám bude väčšina dodávateľov k dispozícii a problém nebude ani s pozvanými hosťami. V zime sú totiž väčšinou všetci doma, nemajú naplánované dovolenky, takže budú môcť bez problémov prísť na Vašu svadbu. Zimná svadba môže byť krásna. Mnoho párov si zimnú svadbu vyberie najmä preto, že sa chcú odlíšiť a byť iní. Originálni. Ročným obdobím, výzdobou, ale aj svadobným oznámením. Na zimné svadobné oznámenie sa nebojte použiť veľa bielej, zlatej, striebornej, červenej či fialovej. Šarm oznámeniu dodajú i drobné zimné ornamenty, napríklad malá hviezdička alebo vločka.

Tak čo? Jarná, letná, jesenná alebo zimná svadba? Dajte nám vedieť, ako ste sa rozhodli a my Vám zatiaľ budeme držať palce pri výbere!

Svadobný blog