Svadba v prírode. A najlepšie miesta na jej prípravu. - Svadobné Oznámenia

Zdravý čerstvý vzduch, neodolateľná vôňa kvetov a hrejivé slnečné lúče. V takejto príjemnej atmosfére sa môže organizovať aj vaša svadba, stačí si ju zariadiť vonku. Nápad je to skvelý, no otáznik visí nad miestom a termínom konania, od čoho bude závisieť celková atmosféra slávnosti.

Pokiaľ je vašim snom idylická svadba v čarovnej atmosfére príjemného prostredia, potom by ste mali popremýšľať nad svadbou vonku. Možností na uskutočnenie tejto netradičnej udalosti je viac než dosť a mnohé z nich sú zárukou veľkolepej slávnosti spĺňajúcej tie najnáročnejšie požiadavky mladomanželov. Zopár miest vhodných na prípravu svadby vonku nadchlo aj nás, takže poďme sa spoločne pozrieť na tie najkrajšie, ktoré sú skutočnou inšpiráciou.

Zámky a kaštiele sú stále populárne

So svadbou na nádvorí nejakého zámku alebo kaštieľa sa stretli mnohí z nás a každý môže potvrdiť, že tieto miesta sú právom jedny z najobľúbenejších. Pôvabné zámocké parky alebo záhrady ponúkajú priam magickú atmosféru, ktorá je pre vyslovenie svojho áno dokonalým prostredím.

Svadba na ranči (nielen) pre kovbojov

Medzi najvyhľadávanejšie miesta vhodné na prípravu svadby vonku patria jednoznačne aj ranče. Niekedy ich vyhľadávali najmä kovbojské typy, no dnes ich obľubujú aj novomanželia bez bližšieho kontaktu s farmárskym spôsobom života. Práve na rančoch si prídu na svoje tie bláznivejšie povahy, ktoré chcú svadobnú zábavu roztočiť naplno.

Čo tak skúsiť nejakú pokojnú pláž?

Pri príprave svadby nezaškodí ani trošku exotiky, ktorú si najlepšie užijeme na pláži. Ideálny je svieži morský vánok so šumením vĺn, no krásna svadba sa dá zorganizovať aj pri jazerách. Ak ide o nejaké pokojné miesto, kde budú mať svadobčania svoj priestor, potom to môže byť jedna z najlepších možností ako si užiť tento veľký deň.

Charizmatické vinice pre vintage svadby

Na Slovensku sa so svadbami vo viniciach stretneme len výnimočné, pretože takýchto miest tu veľa nie je a tie, ktoré by mohli poslúžiť na tento účel, nie sú na prípravu slávností vhodné. O niečo lepšie to je v susednom Česku, konkrétne v rozľahlých moravských vinohradoch, kde sa dá zariadiť svadba v štýle vintage dýchajúca tradičnou južanskou klasikou.

Svadby vonku sú v prípade zodpovednej prípravy takmer vždy dokonalé, takže vyskúšať ich bude určite skvelým nápadom. Takáto forma slávnosti však môže mať aj svoje mínusy, ktoré sa pri organizácií nedajú ovplyvniť. Spomenúť stačí nepriaznivé počasie, ktoré pokazí priebeh celej slávnosti, no bez podstúpenia risku to nepôjde. Na záver len ostáva zaželať vám dostatok slnka a tepla, nech sa vaša svadba vydarí a užijete si nezabudnuteľný deň.