Povery hovoria svadbám v máji nie - Svadobné Oznámenia

Svadobné oznámenia už máte? Alebo sa ešte rozhodujete? Pokiaľ áno, radi vám pomôžeme s výberom svabobných oznámení a pozvánok. Online svadobné oznámenia a tlač v LarisDesign. A teraz už želáme príjemné čítanie.

Máj, lásky čas. Podľa tohto známeho príslovia by mal byť tento krásny mesiac tým najlepším obdobím vhodným na oslavu lásky a s tým súvisiacich svadieb. Povery našich predkov však protirečia a mladomanželov vystríhajú pred sobášom počas tohto mesiaca.

Slovenský prostý ľud bol v minulosti vždycky známy dodržiavaním rôznych tradícií a povier. Mnohé z nich sa zaoberali aj prípravou svadieb, ktoré sa v niektorých obdobiach radšej konať nemali. Jedným z takých je aj máj, s ktorým sa dodnes spájajú viaceré varovné porekadlá, čo mnohé zamilované páry stále máta a na sobáš v tomto mesiaci ani nepomyslia.

Povery Slovákov stále ovplyvňujú
Aj keď tradičné povery sú v súčasnosti považované za nezmyselné a ich reálnosť sa napĺňa len výnimočne, mnoho Slovákov ostáva poverčivých naďalej. Neplatí to len pri svadbách, ale takisto pri rôznych iných udalostiach. Na prípravu svadieb sa však prikladá dôraz o niečo viac a keďže ide o šťastie a zdravie novomanželov, povery zohrávajú omnoho dôležitejšiu úlohu.

V máji je svadieb pomerne menej
Ťažko povedať, či majú na menší počet sobášov uzatváraných v máji vplyv povery alebo ide o nejaký iný dôvod. Počasím to nebude, pretože máj je zvyčajne teplý a slnečný, pričom aj dni sú pomerne dlhé. Ani numerológia nepovažuje vibráciu väčšiny májových dátumov za nejakú nepriaznivú, ktorá by mala mladomanželov odháňať. Vyzerá to tak, že v hre bude predsa len poverčivosť a dôvera v tradičné ľudové rituály.

Manželstvá uzatvorené v máji sú šťastné
Nešťastné predpovede povier týkajúcich sa májových svadieb vyvracajú mnohé šťastné páry, ktoré sa zosobášili práve počas tohto mesiaca. Paradoxné je, že práve tieto zväzky sprevádza celkom nízky podiel rozvodovosti a mnohí partneri potvrdzujú, že sú v manželstve spokojní aj napriek poverám. Práve to by mohlo byť dostatočným dôkazom, že šťastie manželov nesúvisí s dátumom svadby.

Je len na vás, či sa budete týmito starými poverami riadiť alebo nie a vašu vysnívanú svadbu si pripravíte kedykoľvek počas mája. Čaro tohto krásneho obdobia prinášajúceho rozkvet vám dáva možnosť zorganizovať jednu z najkrajších svadieb. A začať môžete hneď svadobnými oznámeniami s peknými májovými motívmi plnými príťažlivých jarných farieb a motívov.

Svadobný blog