Svadba v znamení tetovania - Svadobné Oznámenia
Svadba

Svadba v znamení tetovania

By 3. februára 2014 No Comments

Slovo tetovanie sa odvodzuje od tahitského slova „tato“ alebo „tatau“. Jeho význam sa prekladá, ako niečo vyznačiť, alebo vyraziť. Druhý význam sa zameriava na tradičné metódy nanášania farby. V japončine sa používa slovo „irezumi“. Iné metódy nanášania farieb, ako je japonský spôsob sa označujú tradičným slovom, ktoré všetci veľmi dobre poznáme, „tatovanie“ v angličtine „tatoo“.  Skrášlovanie tela kresbami má dlhú tradíciu na celom svete. Do Európy sa dostalo naspäť, okolo roku 1770 vďaka dobývaniu Jamesa Cooka. Preto bolo tetovanie, až do prvej svetovej vojny, hlavne výsadou  námorníkov, ktorý sa stali  priekupníkmi tetovania.

            Dnes sa stalo tetovanie súčasťou nášho života. Profesionálni tatéri povýšili tetovanie na seriózne a všeobecne uznávané umenie. Tetovanie sa dočkalo svojej slávy pomerne neskoro. Dnes ľudia pociťujú viac slobody na tento druh vyjadrenia seba samého, ako generácia či dve pred nimi. Tetovanie je bežnou súčasťou imidžu filmových hviezd, spevákov a športovcov. V pôvodných kultúrach sa tetovanie teší  obľube. Ľudia v týchto kultúrach sú pyšní na svoje kultúrne dedičstvo. Tetovanie pre nich znamená úctu k svojim koreňom a zvykom. Nie je to len vyjadrenie akéhosi vnútorného vzdoru,  ako u väčšiny novodobých nositeľov tetovania.

            Tetovanie je našou súčasťou a tak sa dostáva aj do trendov svadobného biznisu. Ako by asi mala vyzerať svadba v štýle tetovania sa vám pokúsime priblížiť v dnešnom blogu.

            Tetovanie môžete už mať a milujete ho natoľko, že v jeho duchu chcete mať aj svadbu. V prvom rade si treba uvedomiť prečo svoje tetovanie máte. Znamená pre vás nejakú veľkú zmenu v živote, vyjadruje vaše presvedčenie, alebo je to len prejav vášho vzdoru proti svetu. Alebo jednoducho ho pokladáte za umenie a chcete byť umeleckým dielom. Ak sa vám páči tetovanie no nechcete ho mať nastálo,  skúste si vytvoriť na svoj deň D dočasné tetovanie. Skúste henu, alebo farby na telo, všetky možnosti vyzerajú veľmi dobre a aj slávnostne. Hena tetovanie sa hodí  na svadbu v štýle boho. Farebné šaty a hena sú neodolatelné.

Ak chcete mať na svoj svadobný deň niečo speciálne, navyše,  okrem svojho tetovania, skúste nové tetovanie. Majte na svojich prstoch netradičné obrúčky. Navrhnite si ich a po obrade si ich dajte priamo na svadbe vytetovať. Určite už máte aspon jedného vynikajúceho tetéra za kamaráta, ktorý nesmie chýbať ani na vašej svadbe.

K svojmu štýlu svadby si prispôsobte aj koláčiky. Vaša torta by mohla byť potetovaná tiež. A ak by tam boli niektoré z vašich obrázkov, bola by to len vaša sladkosť. Na stôl so zákuskami poukladajte Cupáky, ktorým nik neodolá. Lebo sú tak krásne pokreslené rôznymi návrhmi tetovaní, že aspoň polovica hostí bude utekať rovno do tetovacieho štúdia. Upečte malé okrúhle keksíky s bielou polevou a na ne vytetujte obľúbené kresby. Dajte ich do celofánu a máte krásnu výslužku. Menovky na stoloch môžu byť jednoduché, no ozdobte ich obrázkami s vašim osobným tetovaním.

Ak si myslíte, že svadba s tetovaniami môžete byť len v drsnom motorkárskom štýle, tak sa veľmi mýlite. Aj nevesta s tetovaním môže byť romanticky krásna. Aj keď motorka neodmysliteľne patrí k takejto svadbe. Šaty môžu byť najrôznejších strihov a materiálov. Nebojte sa vôbec experimentovať  Ak je tetovanie farebne výraznejšie, tak jednoduché farby šiat ako biela, béžová a krémová ho nádherne zvýraznia. Pokiaľ je tetovanie jednofarebné,  môžete vsadiť aj na farebnosť.

            Vlasy by mali byť slobodné. Nerobte z nich upäté účesy. A aj keď zvolíte nádherný vyčesaný a načančaný účes, skúste jeden, dva pramienky nechať voľne poletovať okolo vašej nádhernej tváre.

            Ozdoby a nápadné šperky nechajte radšej bokom. Veď najkrajšou ozdobou je práve vaša ozdoba na tele.

            A na záver skúste štýl pin-up girl, tým určite nič nepokazíte. A k tomuto štýlu sa tetovanie určite hodí.

A na čom sa odviezť ? Tak určite na motorke. Aj keď máte krásne romantické šaty. No a čo,  váš rebel vás unesie na cestu vášho života. A ak patríte do motorkárskej partie, tak všetky motorky pred svadobnú sálu do radu. Keď už nič iné, družičky sa možno potešia a vy budete mať tie najkrajšie fotografie pri rade nádherných strojov. Protiklady sa predsa priťahujú a navzájom doplňajú.

A na záver naše obľúbené svadobné oznámenia. Ako by mali vyzerať? No môžete použiť klasiku a vdýchnuť do nej trocha vášho šarmu. Môže to byť len malé jemné tetovanie. Alebo,  nech to je celé v duchu vášho milovaného tetovania. Ako my hovoríme nech je to celé len o vás.

Svadobný blog