LESK a ŽIARA na Svadobných oznámeniach - Svadobné Oznámenia
Svadba

LESK a ŽIARA na Svadobných oznámeniach

By 1. apríla 2014 No Comments

Svadba je tá najligotavejšia vec vo vašom živote. Všetko sa okolo vás ligoce a vy s údivom hľadíte na rozmanité odlesky farieb. A najkrajšou žiarivou hviezdou je práve, nevesta. A ak sa chce blysnúť naozaj v krásnom svetle a vyzerať ako víla, lesný elf,  alebo princezná, ozdobí sa šperkami. Aké šperky si vybrať, vám pomôžeme uľlahčiť dnešným blogom.

Ak sa pozrieme do minulosti zistíme, že človek je rozmarný tvor a skrášľoval sa už od nepamäti. Prvé nálezy,  ktoré pripomínajú šperky,  siahajú až niekoľko 100 tilsíc rokov dozadu. Boli nimi prevŕtané mušle. Snáď v každom archeologickom náleze môžeme nájsť pozostatky šperkov. Najčastejšie sú nachádzané zvieracie zuby, mušle a až dodnes tak oblúbené korálky. Najprv boli hlinené a neskôr sa začali vyrábať sklenené, farebné. Ako sa človek zdokonaľoval a prišiel na spracovanie drahých kovov, začali vznikať šperky tepaním, odlievaním a neskôr sa pridali aj oveľa prepracovanejšie šperkárske techniky. A tak si môžeme spomenúť na Egypt, kde sa ukrývali a možno ešte stále ukrývajú, nesmierne krásne šperky. A tu máme prvú inšpiráciu od Kleopatry. Táto vládkyňa je zobrazovaná, ako krásna žena, ktorá sa veľmi rada ozdobovala a skrášľovala šperkami. Zlato mala vo vlasoch, na tele a aj na šatách. Je zobrazovaná ako žiariace slnko na oblohe. Predstavte si, ako sa musela ligotať, keď sa postavila na slnko. Z histórie nesmieme zabudnúť ani na historicky nezabudnuteľné ženy, ako sú kráľovná Alžbeta I., Maria Antoinetta a mnohé iné ženy,  ktoré sa určite radi skrášľovali a boli krásne.

Dnes máme na výber veľa materiálov a možností, ako sa skrášliť. Od rôznych drahých kameňov, drahých kovov, ale aj bižutérie, ktorá sa môže vyrábať z rôznych materiálov. Dnes sa fantázii medze nekladú a tak môžeme vidieť aj drahé materiály, spájané spolu s drahými kameňmi či kovmi. V obľube sú dnes hand made výrobky, no myslím si, že žiadna žena by nepohrdla aspoň malým diamantom, alebo pravou perlou. Módne domy sa predbiehajú v nápaditosti a jedinečnosti šperkov. A tak si na trhu môžete vybrať od mnohých kúskov lacnejšej bižutérie až po to najkvalitnejšie zo šperkárskeho sveta. Dnes sa veľmi hovorí o ekológii a recyklácii a tak môžeme vidieť čoraz častejšie aj šperky z materiálu,  ktorý sa povaľuje všade okolo nás.

Čistý ako krištáľ. Toto prirovnanie určite platí aj pre nevestu. A preto je  na mieste, ak nevesta pri svojom výbere siahne práve po tomto krásnom materiály. Nič nie je tak krásne, ako odrážajúce sa svetlo od krištáľu. S ním zažiarite a určite nič nepokazíte.

A teraz najdôležitejšia súčasť svadby. Tu môžete nenápadne nechať pootvorenú stránku   na našom blogu. Každá z nás si aspoň raz predstavila, ako by malo vyzerať jej požiadanie o ruku. A predstavili ste si aj váš zásnubný prsteň. Určite, aspoň trošku, áno. Mal by to byť diamant, alebo by stačil nejaký polodrahokam? Niektoré to vieme presne a iné sa tým veľmi netrápia. Ako by mal vyzerať ten pravý prstienok pre vás. Dnes nájdete prstienky rôznych tvarov a materiálov. Môžu byť ako zvieratká, alebo ako kvety, poprípade pripomínajú prstene z historie, ako keby vám ho doniesol od  kňažnej, prechádzajúcej sa po nádherných záhradách. Aká to romantika. Prstene nám spečatia to, čo by sme radi zachovali na celý náš život a tak sa často stáva, že si nevieme vybrať. Dnes ale môžeme prispôsobiť výber hocičomu. A tak si len zaspomínajte na spoločné chvíle a určite nájdete ten pravý.

A po zásnubách prichádza svadba. A k nej patria obrúčky. Obrúčky majú vyjadriť váš sľub. Ukázať ostatným, že k sebe patríte a veľmi sa milujete. A tak sa rozhodnite správne. Budete ich nosiť celý svoj život. A nezabudnite,  pri obrúčkach platí, v jednoduchosti je krása.

Korunou krásy každej ženy sú vlasy.  A preto si doprajte, na váš veľký deň nejakú tú ozdôbku do vlasov. Nezabudnite aj na dekolt, vaše ušká a  zápästia. Ale vždy si vyberte len jednu časť tela. Menej je totiž viac. A pri neveste to platí dvojnásobne. Ozdobu môžu predstavovať aj kvety, alebo vaše tetovanie,  poprípade nejaký ten bodypainting. Ak máte  šperky po babičke a naozaj ich máte radi,  neváhajte a ozdobte sa nimi. Veď na krásnu vintage svadbu budú ako stvorené.

A tak na záver, máme pre vás len ozdobte sa dámy. Ste krásne a žena to má v povahe. Človek to má v povahe. Ukážte svoje prednosti a skrášlite ich. Nič nie je tak krásne,  ako diamanty na krásnej žene.

Svadobný blog