Svadobná kaligrafia - Svadobné Oznámenia
Svadba

Svadobná kaligrafia

By 24. októbra 2016 No Comments

Svadobná kaligrafia na mieru

Kaligrafia (po grécky „krásne písmo“) je umenie, ktoré v dávnych dobách ovládali len niektorí a knihy ktoré písali boli zároveň umeleckými dielami. V dnešnej uponáhľanej dobe plnej moderných technológií stratila síce kaligrafia na význame, ale nie na atraktivite. Ručne písané slová nie sú dokonalé ako digitálne fonty, čo im ale dodáva jedinečnosť a charakter – každý kúsok je trošku iný ako ten druhý, žiadne dva nie sú rovnaké. Vďaka svojej originálnosti sú dnes používané hlavne na sviatočné udalosti. Svadobná kaligrafia je čoraz obľúbenejšia medzi pármi, ktoré si chcú zapamätať jedinečnosť tejto chvíle. Je to unikátny obraz slov, ktorý skrášli interiér a stane sa spomienkou na momenty, ktoré zaľúbený pár počas svadby prežívajú.

Technika kaligrafie

Na menovky používam kvalitné kaligrafické tušové perá, na výber sú 3 farby – čierna, kráľovská tmavomodrá, a červená. Každý človek má iný vkus a preferencie, preto ponúkam rôzne druhy písma. Niektoré su šikmejšie, gulatejšie, iné zase dôstojné a vyrovnané. Originálnou možnosťou je hranaté gotické písmo, ktoré vyzerá, ako zo stredovekých manuskriptov písaných mníchmi. Latinka je klasickejšia a lepšie čitateľná, unciála zase presvedčí svojou dôstojnosťou a hramóniou. Všetky menovky vyrábam z papiera vyššej gramáže, pričom okrem bielej si môžete vybrať aj iné obľúbené farby – béžovú, ružovú a svetlofialovú.

Niečo o kaligrafovi

Mám 30 rokov a písmo ma zaujímalo už odmalička, kaligrafiu som objavil náhodou pred niekoľkými rokmi, a odvtedy ma už nepustila. Stala sa nielen mojim koníčkom ale priamo posadnutosťou. Okrem svadobnej kaligrafie vyrábam keď mi to čas dovolí tričká, pohľadnice k rôznym sviatkom, mám za sebou aj vytvorenie loga pre opatrovateľskú agentúru.