Viete aký názov v sebe skrývajú jednotlivé výročia svadby? -

Dôvod na oslavu vášho spoločného života a dňa vstupu do manželstva sa vždy nájde. Každé výročie svadby, každý spoločný rok strávený bok po boku treba pekne osláviť.

Chronologicky sme usporiadali všetky výročia svadby, aké existujú. Budete prekvapení, že okrem striebornej či zlatej svadby je ich oveľa viac. A možno viete, že prvých 15 rokov má jedinečný prívlastok každý rok. Tak pekne poporiadku prehľadný a stručný zoznam.

Niektoré si vysvetlíme, prečo nesú práve svoj osobitý názov:

1/ Bavlnená svadba – spoločný život „ako v bavlnke“ zažívame po prvom roku manželstva J.

2/ Papierová svadba – hoci sme spolu druhý rok, naše manželstvo je stále akoby „nepopísaný list papiera“.

3/ Kožená svadba – tretí rok je kritický. Predstavuje skúšku, v ktorej ak obstojíme, naše manželstvo bude v ďalších rokoch pevné ako koža.

4/ Kvetinová svadba – sa vyznačuje množstvom kvetov a tiež oslavou s množstvom kvetov. Teda ženy ho milujú tak, ako kvietky :).

5/ Drevená svadba – sila a pevnosť ako sila dreva je symbolom práve piateho výročia svadby.

15/ Krištáľová svadba – čistota skla, či krištáľu evokuje priezračnosť a krásu manželstva, ktoré vydržalo toľko rokov. Čo je v dnešnej dobe v celku pekné číslo :).

20/ Porcelánová svadba – to by chcelo niečo výnimočné, napríklad rodinný porcelán, ktorý je symbolom vzácnosti i zručnosti, ktorú si nejedno manželstvo vyžaduje.

25/ Strieborná svadba – je všetkým známa. Predstavuje celé štvrťstoročie spolu. Pokiaľ bolo manželom dopriate mať deti, tie už pravdepodobne žijú svoje životy mimo domova. Manžel zvykne manželku prekvapiť novou, tentokrát striebornou obrúčkou :).

30/ Perlová svadba – perly sú vzácny artikel tak, ako 30 rokov spolu. Keď sa tak zamyslím, veľa ľudí, čo sú tak dlho spolu asi nepoznám, je to skôr vzácnosťou.

40/ Rubínová svadba – kameň vrúcnosti a lásky – rubín, si v minulosti dávali ľudia vsádzať do obrúčok práve po uplynutí 40 – rokov spoločného života. Je krásne prebúdzať sa vedľa toho istého človeka toľké roky. Ktorá z vás po tom netúži? 🙂 Určite my všetky.

50/ Zlatá svadba – krásnych 50 rokov spolu. Až neuveriteľné číslo. Polstoročia milovať jedinú osobu. Wau 🙂

60/ Diamantová svadba – najtvrdší, vzácny diamant právom dáva prívlastok 60. roku spoločného života dvoch (teraz už staručkých) ľudí.

70/ Platinová svadba – najvzácnejším kovom sveta je platina. Ona jediná má výsostné právo dať názov 70. výročiu svadby. Je prakticky nezničiteľná. A pokiaľ sa vôbec ľudia dožijú takéhoto krásneho veku a prežijú celé tie roky bok po boku, je to neskutočný zázrak, aký sa len tak nevidí.

————–

Koho sa to ešte netýka, ale naopak svadbu ešte len plánujete, nahliadnite medzi naše krásne svadobné oznámenia a určite si vyberiete. Aby ste mali na čo pri výročí svadby spomínať :), možno aj ako 90-roční pri tej najvzácnejšej – platinovej.

TIP: Darujte svojej polovičke darček k výročiu svadby.

Svadobný blog