Ako sa obliecť na svadbu - muži - Svadobné Oznámenia

Obliecť sa na svadbu nie je tak jednoduché A ak to majú ťažké dámy, muži to majú ťažké minimálne rovnako. Svadba je predsa nesmierna udalosť a na vzhľade si treba dať záležať. Rozhodnúť, čo na seba, sa môžete aj podlľ toho v akom štýle sa svadba nesie. Ak však nemáte udaný dress code môže byť táto úloha naozaj veľmi zložitá.

Všetko sa odvíja aj od toho akú úlohu na svadbe máte. Páni – družbovia, či svedkovia by mali prísť samozrejme v obleku (čo platí pre všetkých pozvaných mužov), ktorý by mal štýlovo ladiť s oblekom ženícha. Ak si nevesta želá, aby boli zladené družičky, potom by mali byť aj družbovia, a to nielen vzájomne, ale aj so šatami družičiek. Je zvykom, že sa doplnky k odevu, ako viazanka/motýlik, či vreckovka na saku zladia k farbám svadobnej kytice. Ak je kytica biela, farbu by mala určiť nevesta, a k tejto farbe sa potom doladia šaty družičiek. Samozrejme, na väčšine svadieb si asi pár nepotrpí na takéto detaily. V tom prípade je voľba farieb na vás. U nás sa ešte nebazíruje tak na družičkách a družboch. Ak sa však na svadbe tento trend zo západu vyskytne, bolo by naozaj dobré, ak by družička s družbom ladili. To platí aj pre muža, ktorý si berie so sebou na svadbu aj partnerku. Zladenie sa do farieb svojej partnerky je takmer povinnosť.

Ak idete na svadbu ako blízka rodina niekoho z budúcich manželov, mali by ste rovnako venovať zvýšenú pozornosť pri výbere odevu a úprave zovňajška. Ide predsa o významnú udalosť vo vašej rodine a tak treba dať najavo, že je to pre vás dôležité aj svojim vzhľadom. Čiže voľte slávnostnejšie oblečenie. U mužov je to v podstate celkom jednoduché, lebo platí vždy to isté pravidlo – oblek, elegantná košeľa, kravata/ motýlik, prípadne vesta a spoločenská obuv. Ak chcete, môžete sa vyhrať s detailami, ako manžetové gombíky, vreckovka vo vrecku saka, či rôzne doplnky (hodinky alebo šperky).

Ak ste bežný svadobný hosť, máte vo výbere celkom voľnosť. Šaty na svadbu, ak ste hosť vyberiete podľa jednoduchého pravidla, a to- niečo elegantné a nie biele. Tabu sú určite rifle (aj keď na country svadbe budú určite voľbou number 1) a to aj v prípade, že ste prišli len na obrad alebo po ňom zagratulovať novomanželom. Aj v tomto prípade treba zachovať trochu elegancie.