Májová romanca - Svadobné Oznámenia
Svadba

Májová romanca

By 31. mája 2014 No Comments

Máj, lásky čas. Máme tu snáď najkrajšie obdobie roka. Všetko je zelené, rozkvitnuté a nádherne voňavé. Zvieratká sa ľúbia a rodia sa malinké nádherné mláďatká. Zrazu máme pocit, že nás všetko teší a pohľad na šteniatko, kuriatko, káčatko či mačiatko nás rozcíti a vtlačí nám slzičku do oka. V tento krásny mesiac sa zvyšuje aj počet svadieb. A ak si v tento čas dávame vytvárať naše svadobné oznámenia, sú hlavne veľmi romantické.  A práve romantickým oznámeniam sa budeme v dnešnom blogu venovať.

            Ako opísať romantiku? Romantika je niečo, čo  cítime vo vnútri seba. Hreje nás to a v hlave máme bláznivé nápady, plné fantázie, neobyčajnosti a dobrodružstva. Je tajomná a rozprávková. Ak sme beznádejnými romantikmi, nedá sa nám pomôcť. Neustále žijeme v oblakoch a veríme na dobré konce. Romantika je pôvabná a rozprávkovo krásna. Priznajme si žiť aspoň na chvíľu v rozprávke, láka každého. A tak si aspoň kúsok rozprávky vytvorte na vašom svadobnom oznámení.

Romantika znamená pre každého niečo úplne iné. Pre niekoho je to západ slnka, ktorý pozoruje spolu s osobou, ktorú tak nesmierne miluje. Identifikovať, čo je romantické a čo je už gýč, pekné, alebo nádherné, je ťažké. Pretože ak sa pozrie na jeden a ten istý romantický obraz viacej ľudí, nie každý uvidí práve romantiku. A tak je to aj s výberom romantického oznámenia. Ak ste nestkutoční romantici, skúste sa zamerať na vaše spoločné romantické zážitky a použite ich na  svadobné oznámenie.

Romantických motívov je neúrekom. My vám ukážeme zopár našich typov a budeme dúfať, že sa vám budú páčiť. Tak dotoho a nebojte sa, ak sa vám to zdá romantické, tak to určite je. Klasické romantické obrázky obsahujú hlavne dvoh zaľúbených ľudí. Držia sa za ruky, utápajú sa vo svojich zaľúbených pohľadoch, alebo sú v objatí, ktoré vyzerá, že sa nikdy neskončí. Myslíme si, že každý z vás má takúto fotku. Aspoň jednu určite. A tak si ju zoberte so sebou a pomocou nej si vytvorte svoje svadobné oznámenie. Pretože postavy nemusia byť zrovna len ako fotka. Môžete vytvoriť romantické kreslené postavy. Či už ako vintage pár, roztomilí čibíci, alebo len tmavé siluety na peknom pozadí. V dnešnom období je veľmi in si vytvárať aj osobné koláže. A tak, ak sa vám páčia nejaké dve tri fotky, ale použili by ste len jednu dve veci z nich, pohrajte sa s nimi a vytvorte si svoj originál. A ak ste aj za romantiku, ale aj srandu, dajte si spraviť svoje karikatúry a zlaďte ich spolu s romantikou.

Ak sa vám nepáčia vaše podobizne, môžete si vybrať z obľúbených romantických motívov. Roztomilé zvieratká a rozprávkové postavičky určite nič nepokazia. Veľmi pekné sú dva zaľúbené vtáčiky, alebo sovičky. Krásne sú aj dva motýliky, poletujúce si na nádhernej letnej lúke. Motýľ sa nikdy neomrzí.

Jednoduchá roztomilosť určite zaberie. Zvieratká sú krásne a v podaní dobrého grafika sú neskutočne romantické. A aké zviera si vybrať? Určite máte nejaké to obľúbené a také, čo vás dokáže úplne vystihnúť.

 Motívy a obrázky už máte. A teraz si musíte zvoliť farby. Farba dotvára celkový dojem oznámenia a tak si dajte na jej výbere záležať. Na oznámenie romantického typu, by ste mali použiť hlavne farby, ktoré vyžarujú teplo. A ak sa zadívate na rozkvitajúcu májovú prírodu zistíte, že máte tak veľa možností. Vidíte farby odtieňov žltej, oranžovej, modrej, ružovej, hnedej, zelenej a ak sa dobre pozriete nájde sa tam aj nádherna červená. V zásade platí, čím cukríkovejšia tým aj romantickejšia. Ale pozor, aby ste neprešli až do gýčových, až nevkusných nápadov. Treba zvážiť aj papier, na akom vaše oznámenie bude vytlačené. Lebo uznajte, ak si dáte silno ružovú na lesklý papier, brrrr.  A nezabúdajme aj na jednoduchosť. V jednoduchosti sa ukrýva kľúč k úspechu. Často sa tie najzložitejšie problémy vyriešia práve jednoduchosťou a tak, ak si neviete rady, stavte práve na ňu. Zvoľte farby biele, béžové, staroružové a vintige style.

A ak by ste chceli zaujať tvarom, srdce je určite top. Či už to skutečné, alebo to nakreslené. A na originalitu odporúčame vydať svoju harlekýnsku literatúru. Pošlite malú paperbackovu knižku o vašom nádhernom živote pozvaným hosťom. Pobavia sa a vy budete originálny.

Svadobný blog