Poznáte najznámejšie svadobné povery? - Svadobné Oznámenia

S príchodom mája– mesiaca lásky si mnoho párov povie, že práve teraz je to najkrajšieobdobie na svadbu. A potom príde nejaká dobrá duša s poverou, aby sa v máji nebrali, lebo to prináša nešťastie. Čím sa spustí sprcha ďalších, občas bizarných povier. No niektorým čuduj sa svete, my Slováci stále veríme.

Pre tie poverčivejšie nevesty a pre nevesty, ktoré nie sú poverčivé, iba zvedavé máme 4 top povery:

1. Prelietavý ženích?Hmm… no s motýlikom ho radšej pred oltár nepúšťajte, vraj pri vás dlho nevydrží a uletí ako motýľ J.

2. Závoj symbolizuje čistotu, panenstvo a nevestu ochraňuje pred zlými duchmi.

3. Hádzanie svadobnej kytice je okrem opradenia poverou u niektorých, najmä „starých dievok“ obľúbenou súčasťou svadby. Nevesta po polnoci hádže kyticou a družička, ktorá ju chytí sa do roka a do dňa vydá.

4. Rozbíjanie taniera čaká pár hneď na začiatku svadobnej hostiny. Zväčša starejší rozbije tanier, ženích zametá a nevesta na lopatku naberá črepy. Črepy prinášajú šťastie a zametaním si novomanželia sústreďujú svoje šťastie na lopatku. Veľmi obľúbenou súčasťou tejto aktivitky na svadbách býva kopanie svadobčanov do pozametanej kôpky J. Nechápem, čo z toho majú.

Vedeli ste, čo vám v svadobný deň prinesie ŠŤASTIE?

Keď stretnete čiernu mačku, kominára, uvidíte dúhu, vykročíte pravou nohou z rodičovského domu, či sobáš v kostole, kde vás krstili J. Prajeme veľa šťastia a nezabudnuteľný svadobný deň.

A ak ste v štádiu príprav a potrebujete svadobné oznámenie, vypracujeme vám k nemu i pozvánku k svadobnému stolu, menovky na stôl, zasadací poriadok, svadobné menu, etikety na fľaše, nálepky na výslužku a ďalšie tlačoviny podľa vášho želania. Galéria svadobných oznámení – NOVINKY roka 2019.

Svadobný blog