Svadba na Vianoce? - Svadobné Oznámenia

Blížia sa Vianoce a s nimi prichádza najkrajšie obdobie v roku. Sviatky radosti a pokoja typické svojou láskyplnou atmosférou nám opäť ponúknu možnosť prežívať ich jedinečné čaro. Počas týchto dní budú mať výnimočnú príchuť aj stretnutia s našimi najbližšími, takže priestor na prípravu spoločenských udalostí sprevádzaných dobrou náladou treba využiť.

Jedinečné čaro vianočného obdobia môžeme zužitkovať aj pri príprave svadby a vniesť tak do priebehu veľkej udalosti chuť pravej sviatočnej atmosféry. Aj keď podľa niektorých názorov je rozhodnutie organizovať svadbu na Vianoce považované za zlý a nevhodný nápad, často sa ukáže presný opak a vianočná svadba sa stane tým najkrajším životným zážitkom. Ako to teda je s prípravou sviatočnej svadby a ktoré za a proti môžu ovplyvniť jej priebeh?

Využime čarovnú atmosféru

Milé pohľady, úprimné úsmevy a vrúcne objatia sú typickým prejavom ľudskosti, o ktorú sa chceme deliť s našimi najbližšími. Ideálne by bolo prejavovať tieto gestá počas celého roka, no akosi najlepšie nám to ide na Vianoce. Vianočnú náladu a príjemné okamihy tak môžeme zužitkovať aj na svadbe, čím vytvoríme správny predpoklad pre uvoľnenú atmosféru spojenú s radosťou a srdečnosťou.

Oživme svadobnú výzdobu

Farebné dekorácie, blikajúce svetielka, tradičné motívy a typické postavičky. Aj to je súčasť vianočnej výzdoby, ktorá nám každoročne skrášľuje interiéry. V prípade svadby uskutočnenej v tomto období neexistuje žiadna prekážka k jej využitiu vo svadobnej sále. Bežnú svadobnú výzdobu môžeme obohatiť vianočnými vzormi a oživiť tak celkový dizajn, čo bude pre krásu svadby iba plusom.

Vytvorme veľký rodinný kruh

Ani lákadlo Vianoc niekedy nestačí na to, aby sme dokázali spojiť rodinu a v jednom veľkom kruhu sa spoločne stretli. Na to je vyslovene vhodná práve svadba, kde sa môžeme stretnúť so všetkými najbližšími. To je samozrejme najlepšou príležitosťou ako si popriať všetko dobré aj osobne a prežiť atmosféru Vianoc a svadobnej zábavy s našimi milovanými.

Prekážkou môže byť zhon

Konanie svadby počas vianočného obdobia má aj svoje nevýhody. Tou najväčšou je zhon, ktorý organizácia udalosti prináša, čo nás môže odradiť. Vianoce predsa chceme prežívať v pokoji a dopriať si relax od bežných svetských záležitostí. Stres je to posledné, čo v týchto chvíľach potrebujeme a príprava svadby sa bohužiaľ niekedy spája aj s vypätými situáciami.

Aj napriek niektorým mínusom, ktoré nás môžu od organizovania vianočnej svadby odrádzať, nezabúdajme na magickú silu tohto obdobia. Vianoce sú sviatkami lásky, prinášajú nám pokoj a podporujú dobrú rodinnú atmosféru. Vďaka tomu nie sú len obyčajným symbolom šťastia, ale skutočne ho dokážu aj pritiahnuť. Spojme teda vstup do spoločného manželského zväzku s hlbokým posolstvom Vianoc a nechajme zasiahnuť ich silu do našich životov, nech radosť a lásku prežívame po celý rok, nielen počas sviatkov.

Svadobný blog