Svadobné menu pre vegánov - Svadobné Oznámenia

Byť vegánom a stravovať sa výlučne potravou na rastlinnej báze dnes nie je nič ojedinelé. Ľudí s týmto alternatívnym životným štýlom pribúda, na základe čoho sa musia upravovať jedálne lístky na rôznych podujatiach. Vegáni sa zúčastňujú aj svadobných hostín, čo dáva organizátorom akcie dôležité úlohu a tou je pripraviť špeciálne svadobné menu.

Názory spojené s problematickou prípravou jedla pre vegánov počas svadobných slávností sú mylné. Možností ako pripraviť chutné a zdravé jedlo bez použitia živočíšnych surovín je veľa, takže tvorba vegánskeho menu nebude pre šikovných kuchárov žiadny problém. My sa ideme pozrieť na niekoľko skvelých trikov ako zabezpečiť plnohodnotné menu aj pre túto skupinu ľudí a pokiaľ budete pripravovať svadbu s účasťou vegánov, môžete sa pokojne inšpirovať.

Začíname osviežujúcim nápojom

Len málo vegánov holduje alkoholu, takže špeciálne aperitívy môžeme vynechať, poprípade do ponuky zahrnieme šampus alebo nejaké akostné víno. Lepším variantom však budú rôzne miešané nápoje, ktoré ponúknu kombinácie voňavých bylín a samozrejme nezabudnime na ozdobu v podobe citrusových plodov. Využiť môžeme aj osviežujúce ovocné šťavy, ktoré sú bežnou súčasťou potravinového lístka vegánov.

Navnadíme sa ľahkým predjedlom

Cieľom predjedla je poštekliť chuťové bunky hostí a jemne ich navnadiť na hlavný chod. V tomto prípade môžeme odporučiť skvelé šaláty z miešanej zeleniny, ktoré človeka príliš nezasýtia. Druhým variantom je výber špeciálnej ovocnej misy, napríklad so stredomorským ovocím. Tá sa dá pripraviť v slávnostnom štýle a navyše nám dodá energiu potrebnú na tanečnom parkete.

Na rad prichádza polievka a hlavný chod

Práve pri výbere hlavného chodu sa dá najlepšie poprieť nezmysel o slabej ponuke jedál pre vegánov. Ak začneme polievkou, na výber máme mnoho zeleninových vývarov alebo rôzne špenátové a cviklové krémy. Potom môžeme prejsť k hlavnému jedlu, pri ktorom vsadíme na cestoviny obohatené aromatickou omáčkou bohatou na bylinky. Obľúbenou pochúťkou sú aj lasagne na rôzne spôsoby a tvorcovia cateringu prichádzajú čoraz častejšie s kombináciami ryže a netradičných exotických potravín ako seitan alebo tempeh.

Poteší ovocný dezert

Delikatesy na záver nesmú chýbať, takže vyvrcholením menu by mohol byť lahodný ovocný dezert. Ďalší z variantov prinášajúci sviežosť a jemnú chuť zvýraznenú sladkastou esenciou, ktorý dokáže aj celkom dobre zasýtiť. Vegáni, ktorí na takýchto výnimočných udalostiach spravia výnimku, si môžu užiť aj neodolateľnú čokoládovú fontánu. Každé vegánske menu ponúka skvelú príležitosť ako jednotlivé chody naaranžovať a vytvoriť tak potešenie pre všetky zmysly. Tieto jedlá sú nielenže zdravé, ale vyznačujú sa jedinečnou chuťou, ktorá prekvapí aj ľudí vyhľadávajúcich potraviny so živočíšnym základom. Preto nie je nič výnimočné, že vegánske menu sa nakoniec stane žiadané vo veľkom aj svadobčanmi preferujúcimi mäso a s radosťou si pochutnajú na sviežom jedle plnom farieb, vôní a živín.

Svadobný blog