Svadba v sedle - Svadobné Oznámenia
Svadba

Svadba v sedle

By 1. septembra 2014 No Comments

 Po slovensky jednoducho povedané! Ale ako sme začali pátrať, zistili sme, že takúto svadbu môžeme nazvať aj  Equestrian štýl.  Ako inak, tento štýl je čisto americký výmysel. Je však krásny a veľmi elegantný. Tento štýl sa veľmi dobre dá použiť na nádhernú svadbu… Je vhodný na každé ročné obdobie, ale my si myslíme, že sa hodí hlavne do krásnej slnečnej a farebnej jesene. Ako všetko v Amerike, tak sa aj táto záležitosť týka životnej filozofie. Ak vyrastáte napríklad v Kentucky, je váš životný štýl priam určený. Všimli sme si, že už aj u nás nie je tak ťažké mať koníka a podľa toho si prispôsobiť život. A tak sa aj u nás začínajú konať svadby v sedle. A tento blog vám dá pár tipov, ako túto dokonalú svadbu v sedle uskutočniť.

            Equestrian štýl je o jazdeckom štýle obliekania, o presvedčení a hlavne o láske ku koňom. Upozorňujeme však na úskalia takejto svadby a varujeme všetkých tých, ktorí nemajú radi zápach koniarne a stodoly. Je jedna vec pozerať sa na nádherné fotografie na internete a druhá, ak sa o koníky staráte väčšiu časť svojho života. Preto ak nemáte len ten najlepší vzťah s prírodou,  radšej do svadby v stodole alebo na statku ani nechoďte. Pretože by vás taká mala myška prebiehajúca po stole počas  svadobnej hostiny mohla trochu rozladiť…

             Dominantou tohto štýlu je hnedá koža a odtiene olivovo zelenej, oranžovej, žltej, zlatej, fialkovej, bordovej, béžovej aj bledomodrej. Z týchto farieb si určite dokážete vybrať tu správnu kombináciu na ranč alebo do stodoly, kde sa vaša svadba bude konať.

              K jesennému prevedeniu svadby určite patrí aj jesenná úroda ako jabĺčka, hrušky, lístie, orechy, gaštany, tekvice, šípky… Všetko viete krásne nakombinovať priamo do kvetov… Skúste si predstaviť aj nádhernú jesennú svadobnú kyticu, poskladanú z jesenných plodov, ktorej stonky budú obtiahnuté hnedou kožou. Na svadobnom stole by nemala chýbať zlatá farba a porcelán, vhodný pri honosnejšom prevedení výzdoby.

                Na takejto svadbe je určite veľkou nevyhnutnosťou veľa, naozaj veľa sviečok vo farebnom prevedení, aké si zamilujete a sem tam nejaká jemná čipka či káro. Ako menovky môžete použiť staré klúčiky, figúrky koníkov, podkovy, krásne jesenné lístie a všetko, čo dokážete nájsť na statku.

                Už máme nastajlovanú celú svadbu, a tak nesmieme zabudnúť ani na najdôležitejších ľudí tohto dňa, na nevestu a ženícha. Pri šatách sa zamerajte hlavne na pohodlie. Nezabudnite na varovanie na začiatku, pokiaľ nemilujete vánok vetra vo vlasoch pri jazde na koni, nechcite svadbu, ktorá nebude o vás! Potom ostáva  len nájsť tú správnu obuv k vysnívaným šatám – jazdecké čižmy –  a hurá na koňa!

                Myslite na to, že Equestrian style je o jemných doplnkoch, avšak niekedy má človek  pri nich pocit, že čím jemnejšie, tým neadekvátne drahšie. Jazdectvo je niečo ako golf. Pre niektorých  možno prejav snobizmu, pre niektorých prejav naozaj reálneho životného štýlu. Práve takíto ľudia sa vyznajú a nájdu si aj lacnejšie cesty k rovnakému a dosiahnuteľnému prejavu elegancie. Jediné, čo naozaj neviete oklamať, sú neodmysliteľné jazdecké čižmy. Nuž, ten pocit, ktorý zažijete, keď na hostí spod šiat vykukne prinajmenšom 300 eur v krásnej koži bude na nezaplatenie! Neodmysliteľnou súčasťou sú aj rôzne klobúky, či  trendy fascinátory.

Páni to nemajú o nič jednoduchšie. A tak nezabúdajte na klasiku z dielne Burberry, akou je jazdecká helma a iné krásne doplnky z dielne tohto módneho domu. Pokiaľ máte na svadbe aj deti, určite ich potešíte vlastným koníkom na hranie v hračkárskom prevedení, alebo malou zoo so zvieratkami z farmy.

                 Nesmieme zabudnúť aj na nádherné svadobné oznámenie. A ako by malo vyzerať v tomto štýle? Určite by na ňom nemali chýbať vaše obľúbené kone. A to ostatné si už prispôsobíte a môžete k nim prispôsobiť aj výslužky. Znova sa vám môžu osvedčiť malé figúrky koníkov, či už z kovu alebo plastu. Pridajte trochu prírodných materiálov a máte to. Dokonalá svadba len pre vás!

Svadobný blog